Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг подякував Іспанії за її внесок в Альянс під час візиту в Мадрид в четвер 12 березня 2015 року. Він підкреслив, що НАТО реагує на загрози як на сході, так і на півдні. Після зустрічі з прем'єр-міністром Маріано Рахой Брей, Генеральний секретар мав аудієнцію у Його Величності короля Феліпе VI. На спільній прес-конференції за підсумками зустрічі з міністром закордонних справ Хосе Мануель Гарсія-Маргальо пан Столтенберг назвав Іспанію «вірним союзником», додавши «Ви зробили багато для нашої спільної безпеки».Генеральний секретар висловив вдячність за активну позицію Іспанії в місіях і операціях НАТО, наголосивши на участі Іспанії в контролі авіа простору Балтії, розміщенні батареї протиракетної оборони в Туреччині та розміщенні кораблів протиракетної оборони на військово-морській базі Рота. Він зазначив, що в кінці 2015 року в Іспанії відбудеться найбільше тренування НАТО за останні роки, яке включатиме в себе близько 25 000 військовослужбовців. Пан Столтенберг також подякував Іспанії за «провідну роль у зміцненні безпеки в Афганістані».

Генеральний секретар попередив, що «Росія порушила міжнародні правила, здійснюючи агресивні дії проти України». Він зазначив, що «припинення вогню на сході України, схоже, триває, однак воно залишається нестійким». Він додав: «Ми бачили відведення важкої зброї, але вона може повернутися дуже швидко». Він закликав усі сторони забезпечити спостерігачам ОБСЄ повний доступ і надати гарантії безпеки, необхідні їм для засвідчення відведення зброї. «Це життєво важливо для повної реалізації Мінської угоди», сказав він.

Пан Столтенберг також згадав про виклики безпеці на півдні, в тому числі поширення нестабільності на Близькому Сході і в Північній Африці. Він назвав ІДІЛ «прямою загрозою нашій безпеці», говорячи, що «це стимулює терористичні атаки на наших вулицях». Генеральний секретар підкреслив важливість співпраці з партнерами, що має забезпечити стабільність південних сусідів, зазначивши, що НАТО допомагає порадами Йорданії щодо створення інститутів оборони. Він додав, що НАТО також готова «підтримати Лівію порадами» подібним чином і оцінює запит з Іраку. Генеральний секретар зазначив, що, допомагаючи сусідам, Альянс «може будувати стабільність» без розгортання своїх сил.

«НАТО адаптується до нових викликів, з якими ми стикаємося. Ми більш ніж вдвічі збільшуємо кількість Сил реагування НАТО, з 13 000 до 30 000», сказав Генеральний секретар. Він додав, що Альянс також створює новий 5000-й загін швидкого реагування. Пан Столтенберг зазначив, що в 2016 році Іспанія буде першим союзником, що керуватиме цими силами. Він назвав лідерство Іспанії «сильним сигналом солідарності в НАТО» і доказом того, що «європейці беруть на себе відповідальність за свою власну безпеку».

«Ми не можемо сприймати нашу безпеку як належне», сказав Генеральний секретар. «Безпека є основою всього, що ми маємо: нашого процвітання, наших цінностей, нашого відкритого суспільства».

Також в Мадриді Генеральний секретар Столтенберг зустрівся з міністром оборони Педро Моренесом Еулате.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.