Як стало відомо проекту НАТО КВЕСТ: Норвегія буде відповідати за місію НАТО з контролю повітряного простору над країнами Балтії – Естонією, Латвією та Литвою – в п'ятницю 1 травня 2015 року. Великобританія має намір знову приєднатися до місії, а Італія і Бельгія продовжать брати в ній участь. Церемонія передачі відповідальності запланована на четвер 30 квітня 2015 року на авіабазі в Литві, де Італія офіційно передасть відповідальність за місію Норвегії.

Союзники патрулюють повітряний простір протягом чотирьох місяців. До кінця серпня винищувачі з Бельгії, Італії, Норвегії та Великобританії будуть чергувати. Норвегія буде керувати з авіабази в Литві, використовуючи при цьому чотири літаки F-16. До них приєднаються чотири італійські винищувачі. Чотири британські винищувачі базуватиметься на авіабазі в Естонії, в той час як літаки Бельгії F-16 базуватимуться на авіабазі в Польщі.
НАТО захищає небо Балтії з 2004 року, саме тоді Естонія, Латвія і Литва приєдналися до Альянсу. Місія допомагає Балтійським союзникам НАТО, які не мають власних винищувачів, охороняти повітряний простір. У відповідь на агресію Росії проти України навесні минулого року місія НАТО з контролю повітряного простору була підсилена додатковими літаками.

Літаки НАТО, які контролюють повітряний простір Балтії, часто перехоплюють російські винищувачі і бомбардувальники, що літають біля країн Балтії. У 2014 році НАТО піднімали свої літаки більш ніж 150 разів у відповідь на польоти російських літаків над Балтією, в чотири рази більше, ніж в 2013 році.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.