«Європа не була готова до військового конфлікту між Україною і Росією. 24 останні роки на Заході не бачили, або не хотіли бачити проблеми Росії. Хоча наша держава неодноразово закликала своїх європейських колег: не ідеалізуйте Росію! В результаті ми не змогли добитися дотримання з боку РФ підписаних нею ж міжнародних угод і не змогли уникнути російської агресії проти України».

Про це заявив колишній міністр закордонних справ Литви Петрас Вайтекунас під час Євроатлантичного молодіжного безпекового форуму в Одесі для студентів з південних регіонів України.
Також Вайтекунас припустив, що в Європі не до кінця розуміють стратегічну роль України для європейської та глобальної політики.
«Маю пораду до українців: не даруйте Путіну російську мову – вона йому не належить і нею спілкуються не лише прихильники «руского міра». Не даруйте Путіну перемогу у 2-й світовій війні – в боях з нацистськими агресорами українців загинуло не менше, ніж росіян. І не даруйте Путіну антиросійську істерію – не треба ненавидіти росіян, адже більшість з них просто була вміло ошельмована Путіним», - наголосив Вайтекунас.
В свою чергу Посол Литви в Україні Марюс Януконіс підкреслив, що в АТО Україна захищає не лише свою територію, але й всю систему європейських цінностей.
Екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко закликав представників Північно-Атлантичного Альянсу бути більш послідовними в підтримці України, адже лише «стурбованістю, великою чи навіть великою-великою стурбованістю апетити агресора не зменшити».
Щодо самого форуму, організаторами якого виступило Посольство Литви в Україні за сприяння Одеського національного університету імені Мечникова, Міністерства освіти і науки України та Міністерства молоді та спорту, то він, на думку гостей та ініціаторів, повинен допомогти молоді південних областей України дізнатися більше про НАТО й посприяти розвінчанню міфів про Альянс, нав’язаних російською пропагандою.
«Подібний форум - це елемент контр дії в інформаційній війні з Росією. Стереотипи щодо НАТО можна зруйнувати лише ефективним інформуванням, для чого Міністерство освіти і науки підписало Меморандум про співпрацю з Центром інформації та документації НАТО наприкінці минулого року. В нинішній війні наша зброя – не лише кулемети, танки чи гармати, але й знання. Якщо буде референдум щодо підтоки вступу України в НАТО, українці мають чітко розуміти, за що вони голосують, розуміти, що Альянс – це не «агресивний військовий блок», а єдина ефективна система глобальної безпеки», - повідомив радник Міністра освіти і науки Сергій Пархоменко.
Організатори відзначають, що ефективність інформаційної кампанії підвищує спілкування з представниками країн-членів НАТО та цікаві інтерактивні проекти для молоді, що спонукають заглиблюватися в тематику. Одним з таких проектів є інтернет-вікторина «НАТО квест», яку презентував президент Українсько-Словацького Центру Партнерства Михайло Колібабчук. Студенти також мали змогу поспілкуватися з представницею Міністерства оборони Данії Еммою Кнудсен, директором Офісу зв’язку НАТО в Україні Марчином Кожієлом, представником Міністерства національної оборони Литви Вайдотасом Урбелісом, представником делегації Великої Британії в НАТО Мелом Мак Налті, комбатантом «Айдару» Євгеном Диким.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.