Відвідуючи Бухарест в четвер 2 липня 2015 року Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг подякував Румунії за її значний внесок у безпеку союзників. На спільній прес-конференції з румунським лідером Клаусом Вернером Йоханісом пан Столтенберг назвав Румунію «надійним союзником»,  додавши, що «НАТО розраховує на Румунію, а  Румунія може розраховувати на НАТО».

 

Генеральний секретар високо оцінив участь країни в операціях та місіях НАТО. Він також висловив вдячність за підтримку Румунією партнерів, у тому числі Республіки Молдова, України і Грузії, а також за її внесок у стабільність в регіоні Чорного моря і за підтримку системи протиракетної оборони НАТО.

Пан Столтенберг вітав збільшення витрат на оборону Румунії та прагнення виконувати зобов’язання щодо витрат на оборону не менше 2% ВВП в період до 2017 року. Крім того, в Румунії створюється новий Штаб багатонаціональної дивізії «Південь-Схід», що за словами пана Столтенберга є «ще одним важливим внеском в нашу колективну оборону».

У ході переговорів Генерального секретаря з Президентом Йоханісом, в.о. Прем'єр-міністра Габріелем Опря, Міністром закордонних справ Богданом Ауреску і Міністром оборони Мірча Душа, лідери обговорили виклики безпеці Альянсу зі сходу і півдня та продовження адаптації НАТО до них. Пан Столтенберг підкреслив, що «НАТО не прагне до конфронтації, але ми будемо робити все необхідне, щоб тримати наші країни в безпеці».

Пізніше того ж дня Генеральний секретар здійснив свій перший візит до нового Підрозділу по інтеграції сил НАТО в Бухаресті, одного з шести невеликих штабів, створених в східній частині Альянсу для полегшення планування, тренування і потенційного підкріплення. Пан Столтенберг підкреслив, що підрозділ посилає «чіткий сигнал: тут знаходиться НАТО. Альянс готовий захищати Румунію від будь-якої загрози».

У супроводі Президента Йоханіса, в.о. Прем'єр-міністра Опря і Міністра оборони Мірча Душа пан Столтенберг здійснив поїздку до підрозділу і зустрівся зі співробітниками перед посадкою ялини на території. «Це прекрасний символ», сказав Генеральний секретар. «Ялина – вічнозелене дерево. Воно буде рости на румунській території для майбутніх поколінь. Як і дерево, коріння НАТО в Румунії глибокі і продовжують свій ріст». Пан Столтенберг зазначив, що дерево буде «гордістю Румунії», символом «вічного зв'язку між Румунією і НАТО».

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.