Чотири винищувачи Чехії JAS-39 Gripen в даний час проводять повітряне патрулювання і навчання в небі над Ісландією в рамках місії повітряного спостереження Альянсу для країн Північної Європи. Винищувачі і 70 співробітників приступили до виконання своїх обов'язків наприкінці липня. Їхнє завдання полягає в забезпеченні повітряного спостереження і перехопленні літаків-порушників. Місія чеських ВПС триватиме до 29 серпня 2015 року.

 

Оскільки Ісландія не має власних військово-повітряних сил, НАТО забезпечує їхню періодичну присутність в мирний час. Враховуючи важливе географічне положення Ісландії, союзники домовилися з ісландською владою підтримувати періодичну присутність винищувачів НАТО в Кефлавіку.

Місія зазвичай відбувається за участі винищувальної авіації союзників тричі на рік і триває біля трьох-чотирьох тижнів. Ці літаки використовуються для забезпечення повітряного спостереження і тренувальних вправ НАТО та ісландського допоміжного персоналу, щоб переконатися, що Альянс може провести повномасштабну мирну місію з повітряного контролю в найкоротші терміни. Місія була створена в 2008 році після виведення американських військ.

Це вже вчетверте чеські винищувачі беруть участь у забезпеченні спостереження повітряного простору країн НАТО. У 2009 р. і 2012 р. чеські винищувачі патрулювали небо над Балтією, а в 2014 році вперше взяли участь у контролі неба над Ісландією.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.