Спостерігачі з країн – членів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та з інших країн світу запрошені для спостереження за найбільшими військовими навчаннями НАТО за більше як десятиріччя. Навчання «Трайдент джанкче – 2015» відбуваються в Італії, Іспанії і Португалії.

«Трайдент джанкче» демонструють відданість Альянсу принципу прозорості і передбачуваності військової діяльності», – сказав генерал Ганс-Лотар Домрьозе, командувач загальновійськового командування НАТО в Брунссумі і керівник навчань. – Я схвалюю те, що низка країн вирішили надіслати спостерігачів на навчання «Трайдент джанкче». Це оборонні за характером навчання, сценарій і супротивник вигадані. Ми сподіваємося, що запросивши спостерігачів ми допомагаємо розбудовувати довіру і упевненість».

Під час навчань «Трайдент джанкче – 2015», за участю 36 тисяч військовослужбовців з більше як 30 країн, будуть атестовані штаб Сил реагування НАТО на наступний рік і нові Передові сили підвищеної боєготовності. Згідно з Віденським документом ОБСЄ 2011 року, країни – члени ОБСЄ мають бути повідомлені про навчання за 42 дні до їх початку, якщо в них бере участь понад дев’ять тисяч військовослужбовців, а починаючи з 13 тисяч військовослужбовців здійснюється спостереження. Члени Альянсу дотримуються цих вимог.

Відповідно до Віденського документа 2011року, три російські інспекційні групи прибули цього тижня – по одній до Італії, Португалії і Іспанії. В кожній країні для цих груп були організовані брифінги про навчання «Трайдент джанкче – 2015» і вони отримали можливість проінспектувати військову діяльність в рамках навчань. Інспекція в Італії відбулася з 26 до 28 жовтня, а інспекції в Іспанії і Португалії відбуваються із 27 до 29 жовтня.

Також, відповідно до правил Віденського документа, спостерігачі з Німеччини, Росії, Швеції, Швейцарії і США відвідають Іспанію з 1 до 4 листопада, саме там буде найбільша концентрація військ за період навчань. Ця програма спостереження за військовою діяльністю була узгоджена з Іспанією і Групою НАТО з координації контролю за звичайними озброєннями.

В інтересах сприяння прозорості НАТО також вирішила запросити на навчання «Трайдент джанкче – 2015» спостерігачів з інших одинадцяти країн: Алжиру, Білорусі, Бразилії, Колумбії, Ель Сальвадору, Мавританії, Мексики, Марокко, Сербії, Тунісу і Об'єднаних Арабських Еміратів.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.