Тренування об’єднаних збройних сил Альянсу під час навчань «Трайдент джанкче – 2015» показує, що НАТО готова захищати усіх своїх членів від будь-якої загрози, про це сказав Генеральний секретар Єнс Столтенберг у середу (4 листопада 2015 року) після спостереження за військовими маневрами сил Альянсу, які працюють разом в Іспанії. «Трайдент джанкче» показують, що НАТО має справжні і готові до дії сили і засоби», – зазначив Генеральний секретар.

«Трайдент джанкче», найбільші за останні більш як десять років навчання, відбуваються зараз в Іспанії, Італії і Португалії. Під час цих навчань піддається випробуванню здатність об’єднаних збройних сил НАТО працювати разом, а також з багатьма країнами-партнерами і організаціями, відповідаючи на широкий спектр викликів безпеці. Пан Столтенберг сказав, що виходячи з того, що він та інші високопоставлені особи бачили під час маневрів у середу, «НАТО готова до випробування». Він також зазначив: « Наша мета полягає в тренуванні і навчанні, але ми водночас посилаємо чіткий сигнал нашим країнам та будь-якому потенційному супротивникові, що НАТО не прагне конфронтації, але ми готові захищати усіх наших членів».

Ці навчання також демонструють відданість НАТО принципам прозорості і передбачуваності, наголосив Генеральний секретар. НАТО запросила на навчання спостерігачів з усіх країн – членів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та з багатьох інших країн світу.

Пан Столтенберг спостерігав за навчаннями на полігоні Сан-Грегоріо в Іспанії разом з міністром оборони Іспанії Педро Моренесом, послами-членами Північноатлантичної ради  і вищим військовим командуванням НАТО. Підрозділи із 12 країн – членів Альянсу виконували наступальну операцію, яка супроводжувалась пошуково-рятувальними роботами, розмінуванням мінного поля і наступом піхоти. Гелікоптери вогневої підтримки і транспортні гелікоптери, в тому числі американські «Апачі», «Чінуки» і «Блек хоки», були також задіяні разом літаками-винищувачами, які відпрацьовували тактичну вогневу підтримку. Маневри також передбачали висадку понад 500 американських десантників зі складу 82-ї повітрянодесантної дивізії, які прилетіли безпосередньо зі своєї бази у Форт- Брагг, Північна Кароліна, і висадилися з парашутами на полігоні в Сан-Грегоріо.

У навчаннях «Трайдент джанкче – 2015» беруть участь понад 36 тисяч військовослужбовців з більше як 30 країн. Польовий, наближений до реальної ситуації, елемент військових навчань, які відкрилися 19 жовтня, триватиме  до 6 листопада. В навчаннях беруть участь понад 230 підрозділів, більше 140 повітряних суден і понад 60 кораблів.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.