Шість нових невеликих штабів Альянсу у Східній Європі – Інтеграційні підрозділи сил НАТО (NFIU) – готові до активного початку роботи. Відкриті півроку тому в Болгарії, Естонії, Латвії, Литві, Польщі і Румунії ці підрозділи вже взяли участь в основних військових навчаннях і поповнилися новими співробітниками. Вони мають досягти рівня цілковитої оперативної готовності перед Варшавським самітом в липні 2016 року.

«Ці невеликі штаби є частиною найбільш серйозного підсилення колективної оборони НАТО з часів холодної війни», –  сказав Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час відкриття литовського NFIU минулого вересня. Прапор НАТО був водночас піднятий над такими підрозділами в Бухаресті (Румунія), Бидгощі (Польща), Ризі (Латвія), Софії (Болгарія), Таллінні (Естонія) і Вільнюсі (Литва). Вони є важливою ланкою між національними збройними силами і багатонаціональними силами НАТО. В разі необхідності ці підрозділи також будуть надавати підтримку підкріпленням, допомагаючи військам рухатися швидко і ефективно.

Протягом останніх шести місяців командувачі NFIU працювали над укомплектуванням цих підрозділів особовим складом. За повного укомплектування кожен штаб матиме в своєму складі майже 40 співробітників. Половина з них представлятиме країну, що приймає, а решта – інші країни Альянсу. Команди формуються по-різному: підрозділ в Латвії прийме персонал з восьми країн Альянсу, в той час як в NFIU в Литві невдовзі будуть представники чотирнадцяти країн.

Ці підрозділи вже готуються до роботи з допомоги у плануванні і проведенні навчань збройних сил НАТО. Естонський підрозділ узяв участь у плануванні навчань «Еркей фьюжн – 2015», а польський дебютував під час навчань «Ноубл джамп – 2015». Цей рік підготував для NFIU ще більш напружений графік навчань (дивіться  тут).

Для забезпечення здатності НАТО захищати своїх східних членів ще два невеликих штаби будуть відкриті в найближчому майбутньому в Угорщині і Словаччині.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.