Міністри оборони країн НАТО в середу (10 лютого 2015 року) здійснили кроки з посилення сил оборони і стримування Альянсу. «Міністри оборони країн НАТО домовилися про зміцнення Сил передового базування у східних частинах нашого Альянсу», – сказав Генеральний секретар Єнс Столтенберг. «Зміцнені передові сили будуть багатонаціональними, щоб чітко показати, що напад на одного члена Альянсу означає напад на усіх членів Альянсу, і що Альянс дасть відповідь як єдине ціле», – підкреслив він. «Передові сили змінюватимуться за ротацією і будуть забезпечені програмою навчань, а також необхідним логістичним забезпеченням і інфраструктурою для розгортання на позиціях і забезпечення швидкого надходження підкріплень. Наші військові планувальники дадуть нам рекомендації щодо кількості і складу наших посилених військ цієї весни», – зазначив пан Столтенберг. Генеральний секретар схвалив оголошені багатьма членами Альянсу внески, які вони зможуть зробити і зазначив, що подальші рішення будуть прийматися на Варшавському саміті в липні.

Говорячи про продовження адаптації НАТО до мінливого середовища безпеки, пан Столтенберг нагадав про зміцнення кіберзахисту і жорстку реакцію на гібридну війну, в тому числі про стійкість і готовність цивільного населення.

Міністри оборони країн НАТО також обговорили процес взаємного підключення Спільних розвідувальних і спостережних ресурсів НАТО. «Це вирішальна спроможність для Сил реагування НАТО. І вона дозволяє нашим командирам і нашим політичним лідерам ухвалювати швидкі і зважені рішення», – сказав  пан Столтенберг.

Міністри розглянули хід виконання Плану дій НАТО у галузі готовності. «Ми погодилися з тим, що багато чого досягли», – сказав Генеральний секретар. «Ми посилили присутність НАТО в східній частині Альянсу – посиливши патрулювання повітряного простору, морськими патрулями і потужними навчаннями. Ми домовилися про заходи із запевнення Туреччини – батареї ракет «Патріот», літаки спостереження АВАКС і посилена морська присутність в Східному Середземномор'ї та на Чорному морі. Ми втричі збільшили кількість Сил реагування – понад 40 тисяч військовослужбовців, з новими Передовими силами в їх основі. Ми вже відкрили шість нових невеликих штабів у наших східних членах Альянсу і готуємося відкрити ще два»,  – підкреслив він.

«Оборона і діалог доповнюють одне одного. НАТО продовжує сповідувати принципи прозорості зменшення ризиків», – сказав пан Столтенберг. «Ось чому ми погодилися зробити все для підтримки Німеччини, яка цього року головує в ОБСЄ, і її зусиль з цілковитої модернізації Віденського документа, який керує прозорістю у військових справах. Це безпосередньо впливає на об’єднані збройні сили і операції Альянсу. Тому я призначу спеціального представника у міжнародних організаціях у Відні для поліпшення нашого діалогу і співпраці з ОБСЄ», – наголосив він.

 

 

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.