У четвер (11 лютого 2016 року) міністри оборони країн НАТО домовилися, що НАТО надасть допомогу з розв’язання кризи мігрантів і біженців. «Наша мета – взяти участь у міжнародних зусиллях з припинення незаконного перевезення людей і незаконної міграції в Егейському морі», – сказав Генеральний секретар Єнс Столтенберг.

Зараз в регіоні перебуває Постійна Військово-морська група НАТО 2, яка отримає завдання провести розвідувальні дії, моніторинг і спостереження щодо незаконного перетину в Егейському морі. Вона також встановить прямий зв'язок з Європейською агенцією з охорони кордонів (Frontex).

Генеральний секретар наголосив, що ця місія не стосується «зупинення або повернення назад човнів з біженцями», а мова йде про забезпечення «критично важливої інформації і результатів спостереження на допомогу в боротьбі з торгівцями живим товаром і злочинними мережами». У рамках домовленості НАТО буде тісно співпрацювати з береговою охороною країн і Європейським союзом. Військове командування зараз розробляє деталі місії.

Міністри також домовилися посилити підтримку з боку НАТО міжнародній Коаліції проти ІДІЛ. «Ми досягли принципової домовленості щодо використання літаків спостереження АВАКС, що належать НАТО, на додаток до національних засобів АВАКС», – сказав пан Столтенберг. Він зазначив, що це рішення посилить здатність Коаліції «послаблювати і знищувати терористичну групу ІДІЛ, яка є нашим спільним ворогом».

З метою поліпшення здатності НАТО швидко відповідати на гібридні загрози, міністри оборони узгодили детальний план впровадження гібридної стратегії Альянсу. Міністри також здійснили кроки до посилення стійкості членів Альянсу в таких сферах, які є життєво важливими за будь-якої кризи, таких як харчові і водні ресурси, телекомунікації і комп’ютерні мережі та транспорт. «За стійкість передусім відповідають самі держави. Проте і у НАТО, і у Європейського союзу є своя роль у забезпеченні інструментарію і рекомендацій в певних сферах», – сказав Генеральний секретар.

Міністри також обговорили ситуацію в Афганістані. Вони оцінили роботу місії «Резолют сепорт»  («Рішуча підтримка») на чолі з Альянсом, спрямованої на підготовку, дорадчу допомогу і підтримку Афганських сил безпеки. Міністри також домовилися уважно стежити за місією з метою забезпечення її результативності.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.