У понеділок (15 лютого 2016 року) Чорногорія зробила важливий крок щодо членства в НАТО, розпочавши у Брюсселі дводенні переговори про вступ. На переговорах обговорюються деталі членства, в тому числі політичні, військові і правові аспекти, і вони дають сторонам можливість остаточно з'ясувати усі нерозв’язані питання.

Наступним кроком після переговорів стане підписання членами Альянсу Протоколу про вступ, після чого Чорногорія розпочне брати участь у засіданнях НАТО як запрошена країна. Після того як усі члени Альянсу ратифікують протокол, Чорногорія зможе приєднатися до Вашингтонського договору і стати 29-м членом Альянсу.

На переговорах головує посол Трасівулос Террі Стаматопулос, помічник Генерального секретаря НАТО з політичних справ і політики безпеки. Чорногорську делегацію очолює посол Драгана Радуловіч, глава місії Чорногорії при НАТО. Відкриваючи переговори, посол Стаматопулос сказав: «Проведення переговорів про вступ сьогодні є ознакою прогресу, досягнутого Чорногорією з моменту відновлення незалежності. Членство в НАТО підсилить безпеку і суверенітет Чорногорії.

Із 2009 року НАТО і Чорногорія тісно співпрацюють у рамках Плану дій з підготовки до членства, який допомагає країнам підготуватися до можливого майбутнього членства. В грудні 2015 року міністри закордонних справ країн НАТО запросили Чорногорію розпочати переговори про вступ. Генеральний секретар Єнс Столтенберг назвав це запрошення «історичним», зазначивши: «Це рішення чітко вказує на те, що НАТО тримає свої двері відкритими заради втілення нашого бачення Європи цілісної, вільної і мирної».

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.