Ми щойно узгодили деталі підтримки, яку НАТО надасть для розв’язання кризи біженців і мігрантів.

Міністри оборони країн НАТО два тижні тому швидко прийняли рішення відгукнутися на пропозиції Німеччини, Греції і Туреччини. З того моменту розпочалася інтенсивна робота.

Ми усі візьмемо участь у міжнародних зусиллях з припинення нелегального перевезення людей і нелегальної міграції в Егейському морі. Тому що ця криза впливає на нас усіх. І ми усі разом маємо шукати розв’язання.

Постійна військово-морська група 2 прибула до Егейського моря через 48 годин після прийняття рішення міністрами. Вона здійснює розвідку, спостереження і моніторинг. Наші кораблі надаватимуть інформацію береговим охоронам та іншим національним органам влади Греції і Туреччини. Це допоможе їм краще виконувати свої обов’язки і дієвіше боротися з мережами нелегального перевезення людей.

Ми також встановлюємо прямий зв'язок з ФРОНТЕКС – агенцією з охорони кордонів Європейського союзу.

Ми діятимемо в Егейському морі. Наші командувачі вирішуватимуть, в якій зоні діяти, координуючи свої рішення з Грецією і Туреччиною. Кораблі НАТО можуть заходити в територіальні води Греції і Туреччини.

Грецькі і турецькі сили не діятимуть в територіальних водах та повітряному просторі одне одного.

Завдання НАТО полягає не у поверненні човнів назад. Ми надаватимемо критично важливу інформацію. Вона допоможе Грецькій і Турецькій береговим охоронам, а також ФРОНТЕКС, ще краще виконувати свою роботу.

Наша допомога полягатиме в тому, що ми сприятимемо кращій співпраці і якіснішому обміну інформацією між Грецією і Туреччиною, бо обидві країни є членами НАТО, але лише Греція – член ЄС. Сьогоднішня угода також означає, що ми співпрацюємо з ЄС тісно як ніколи раніше. Отже, НАТО має унікальну роль в якості платформи для співробітництва.

Хотів би також звернутися до питання пошуково-рятувальних робіт. Зобов’язання допомагати людям в біді на морі є загальним, універсальним обов’язком. Воно поширюється на всі судна. Незалежно, належать вони до місії НАТО чи представляють свої національні власті. Якщо кораблі ОЗС НАТО зустрінуть в морі людей в біді, вони повинні виконати свій національний обов’язок і надати їм допомогу.

Якщо врятована людина прямує через Туреччину, вона буде повернена до Туреччини. Виконуючи свої завдання, представники наших країн дотримуватимуться своїх національних законів і міжнародного права.

Криза біженців і мігрантів – це гуманітарна трагедія. Це складна проблема. І вона вимагає від нас усіх спільних дій з пошуку її розв’язання.

НАТО виконує свою роль.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.