НАТО виявила і здійснювала спостереження за чотирма групами російських військових літаків, які здійснювали значні військові маневри в європейському повітряному просторі над Балтійським і Північним морями, Атлантичним океаном і Чорним морем 28 і 29 жовтня 2014 року. Такі значні польоти російських військових літаків демонструють незвичайно високий рівень повітряної активності в європейському повітряному просторі.  

Вісім російських літаків перехоплено над Північним морем/Атлантичним океаном 29 жовтня 2014 року

Приблизно о третій години ночі за Центральноєвропейським часом 29 жовтня радіолокаційні станції НАТО виявили і відстежили вісім російських літаків, що летіли в бойовому порядку над Північним морем. Було піднято по тривозі літаки Ф-16 Норвезьких королівських ВПС, які перехопили і ідентифікували російські літаки як чотири стратегічні бомбардувальники Ту-95 і чотири літаки-заправники Іл-78. Вони летіли в міжнародному повітряному просторі в напрямку від континентальної території Росії над Норвезьким морем. Потім шість російських літаків повернули назад, на південний схід, в напрямку Росії, а два бомбардувальники Ту-95 продовжили рухатися на південний захід паралельно узбережжю Норвегії. Російські літаки продовжили рух над Північним морем, у відповідь на що у повітря були підняті літаки «Тайфун» з Великої Британії. Над Атлантичним океаном, західніше Португалії, два  російських літаки були перехоплені і ідентифіковані пілотами літаків Ф-16 португальських ВПС. Російські літаки повернули назад на північний схід, пролетівши західніше Великої Британії. Літаки НАТО з Великої Британії і Норвегії перебували в стані готовності номер один, а наземні і повітряні засоби спостереження НАТО весь час стежили за російськими літаками. Схоже, що в даний момент два бомбардувальники Ту-95 прямують назад до Росії, але станом на четверту годину за ЦЄЧ ці літаки усе ще були в повітрі .

Літаки-бомбардувальники і заправники з Росії не подавали своїх планів польоту, не здійснювали радіозв’язок з цивільними службами управління повітряним рухом і не вмикали бортові автовідповідачі. Це становило потенційну загрозу цивільній авіації, оскільки  цивільні диспетчери управління повітряним рухом не могли виявити ці літаки та гарантувати, що вони не перешкоджатимуть цивільному  повітряному руху.

Чотири російських літаки перехоплені над Чорним морем 29 жовтня 2014 року

По обіді 29 жовтня радіолокаційні станції НАТО виявили і відстежили чотири російських літаки, що летіли в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, це були два бомбардувальники Ту-95 і два літаки-винищувачі Су -27. Винищувачі турецьких ВПС  були підняті на перехоплення російських літаків, а НАТО продовжує стежити за ними в міжнародному повітряному просторі. Станом на четверту годину дня за ЦЄЧ літаки усе ще перебували в повітрі.

Численні російські літаки перехоплені над Балтійським морем 29 жовтня 2014 року

По обіді 29 жовтня радіолокаційні станції НАТО виявили і відстежили декілька російських літаків, що здійснювали польоти в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем. Це були два літаки Міг-31, два Су-34, один Су-27 і два літаки Су-24. У відповідь були підняті по тривозі португальські винищувачі Ф-16 зі складу Місії з патрулювання повітряного простору країн Балтії, і російські літаки повернулися до російського повітряного простору.

Сім російських літаків-винищувачів також перехоплені 28 жовтня 2014 року

По обіді 28 жовтня радіолокаційні станції НАТО виявили і відстежили сім російських бойових літаків, що здійснювали польоти в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем. Літаки були виявлені приблизно о 14.30  за ЦЄЧ 28 жовтня. Це були такі реактивні літаки: два Міг - 31, два Су – 34,  один Су – 27 і два Су – 24.

Російські літаки виконували політ над Фінською затокою і були перехоплені німецькими винищувачами «Тайфун» зі складу Місії з патрулювання повітряного простору країн Балтії з метою їх ідентифікації і захисту повітряного простору Альянсу. Російські літаки попрямували в напрямку Балтійського моря і потім були перехоплені винищувачами з країни – члена Альянсу Данії, а також винищувачами з Фінляндії і Швеції, які не є членами НАТО. Російські винищувачі продовжили політ до Калінінградської області. Російські літаки подали до служби управління повітряним рухом план польотів, включали автовідповідачі, але не підтримували радіозв'язок з цивільними диспетчерами повітряного руху.

Літаки НАТО були в стані готовності номер один під час обох польотів росіян, а за російськими літаками постійно стежили наземні і повітряні засоби спостереження НАТО. НАТО вже виконала понад 100 перехоплень російських літаків у 2014 році, що майже  втричі більше ніж у 2013 році.

Вильоти по тривозі  і перехоплення є стандартними процедурами у разі наближення до повітряного простору НАТО невідомого літака. Проте такі польоти становлять потенційну загрозу для цивільної авіації тому, що російські військові часто не подають своїх планів польоту і не вмикають свої бортові автовідповідачі. Це означає, що цивільні диспетчери повітряного руху не в змозі виявити ці літаки і не можуть гарантувати, що вони не перешкоджатимуть повітряному руху цивільної авіації.

Члени НАТО захищають свій повітряний простір цілодобово. Зусилля ППО членів Альянсу спрямовані на зупинення недозволеного вторгнення у повітряний простір НАТО і запобігання актам повітряного тероризму.

Інформація від Офісу зв’язків з громадськістю SHAPE

 

 

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.