Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і турецький прем’єр-міністр Ахмет Давутоглу зустрілися у понеділок (7 березня 2016 року) для обговорення конфлікту і нестабільності на південних кордонах НАТО. Пан Столтенберг подякував Туреччині за її зусилля з подолання нинішньої кризи біженців і мігрантів і наголосив на солідарності НАТО з Туреччиною.

 

Генеральний секретар зазначив, що Туреччина щедро приймає в себе понад два з половиною мільйона біженців і «несе на собі тягар найбільшої кризи біженців і мігрантів з часів Другої світової війни в Європі». Він також високо оцінив участь Туреччини в діях зі спостереження в Егейському морі. Кораблі  НАТО зараз збирають інформацію і здійснюють моніторинг на підтримку зусиль Туреччини, Греції і прикордонного відомства ЄС ФРОНТЕКС з руйнування злочинних мереж нелегального перевезення людей. Раніше, того ж дня, Генеральний секретар зустрівся також з міністром оборони Греції Паносом Камменосом, з яким обговорив деталі діяльності НАТО в регіоні.

«Протягом вихідних днів ми вирішили посилити наші зусилля і нашу підтримку міжнародної діяльності, спрямованої на долання кризи. Ми розширюємо зону нашої діяльності на територіальні води Туреччини і Греції в тісній координації з обома членами Альянсу. Отже, НАТО сьогодні розпочинає свою діяльність в територіальних водах. Ми розширюємо нашу співпрацю з прикордонним відомством ЄС ФРОНТЕКС. І ми збільшуємо кількість кораблів, що беруть участь у цій роботі», – сказав  Генеральний секретар  під час спільної з прем’єр-міністром Давутоглу зустрічі з пресою.

Пан Столтенберг пояснив, що Військово-морське командування НАТО обмінялося листами з ФРОНТЕКС. «Це дасть нам змогу обмінятися офіцерами із зв’язків і обмінюватися інформацією в реальному часі. Це дозволить ФРОНТЕКС, а також Греції і Туреччині, діяти більш результативно. Це чудовий приклад того, як НАТО і Європейський союз можуть діяти разом задля розв’язання спільних завдань», – сказав  Генеральний секретар.  

Під час зустрічі з прем'єр-міністром Давутоглу Генеральний секретар також обговорив ситуацію в Сирії. В рамках допомоги, яку НАТО надає для розв’язання кризи біженців і мігрантів, члени Альянсу вирішили посилити розвідувальну, спостережну діяльність і моніторинг уздовж турецько-сирійського кордону. «Це буде доповненням до заходів із запевнення Туреччини, про які ми домовилися минулого року, в тому числі посилення активності літаків АВАКС і збільшення військово-морської присутності», – зазначив пан Столтенберг. Він наголосив, що НАТО також продовжить підсилювати протиповітряну оборону Туреччини системами «Патріот».

Генеральний секретар підкреслив, що припинення вогню в Сирії залишається найкращою можливістю відновити зусилля з досягнення  мирного розв’язання кризи в Сирії  шляхом переговорів. Він зазначив, що НАТО продовжує непокоїти нарощування російської військової присутності в Сирії і у східному Середземномор'ї: «Російська військова діяльність в регіоні постійно посилює гуманітарну кризу і змушує дедалі більше людей рухатися до кордонів Туреччини. Вона також призвела до порушення повітряного простору НАТО. Тому, як ніколи раніше, зараз потрібно забезпечити спокій, деескалацію і діалог».

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.