У Міжнародний жіночий день Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав представників країн-членів і партнерів Альянсу на «Конференції в цирульні» з питань гендерної рівності, що відбулася у штаб-квартирі Альянсу у вівторок (8 березня 2016 року). Конференція, яку провели Ісландія і Канада, а організувала посол Марріет Шуурман, Спеціальна представниця НАТО з питань жінок, миру і безпеки, покликана розвіяти гендерні стереотипи і заохотити учасників до вільної розмови – як у кріслі цирульника – про роботу, яка ведеться в напрямі гендерної рівності.

 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і посол Марріет Шуурманн, Спеціальна представниця НАТО з питань жінок, миру і безпеки.

Генеральний секретар підкреслив, що «гендерна рівність не є питанням вибору, вона основоположна», і окреслив три причини, за яких гендерна рівність важлива для НАТО і усіх військових. По-перше, він нагадав про те, що НАТО – це організація, що ґрунтується на цінностях і жодна з фундаментальних цінностей Альянсу – свобода особистості, демократія, права людини і верховенство права – не діє без рівності.

По-друге, він вказав на те, що в зоні конфлікту небезпечніше бути жінкою, ніж вояком, що надихнуло на прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН «Без жінок немає миру». «Якщо ви хочете мати сталий мир, ви не можете ігнорувати половину населення», – сказав  Генеральний секретар.

По-третє, пан Столтенберг підкреслив, що розмаїття забезпечує силу, дієвість і надає НАТО можливість набирати найкращих і найрозумніших. «Ми засвоїли на Балканах і в Афганістані, що включаючи гендерні питання в наші операції, ми відчутно змінюємо на краще життя жінок і дітей», – зазначив Генеральний секретар. Він підкреслив, що НАТО пишається своїми досягненнями щодо включення гендерних питань в свою повсякденну практичну роботу: від планування і виконання операцій і місій до впровадження в життя нових рішень щодо ліквідації насильства на гендерній основі.

Генеральний секретар також зазначив, що гендерні питання є ключовим принципом Ініціативи НАТО з розбудови обороноспроможності, і що члени Альянсу зараз працюють разом з Йорданією над гендерною підготовкою в її збройних силах. Альянс в цих питаннях відіграє провідну роль, але попри це Генеральний секретар підкреслив, що НАТО треба робити більше, особливо коли йдеться про збільшення кількості жінок на високих провідних посадах в НАТО. Нагадуючи про важливість гендерної рівності, пан Столтенберг наголосив на тому, що «ця розмова не повинна обмежуватися лише спеціальними заходами. Ми повинні вести її щодня і щодня діяти відповідно до неї».

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.