Американська система протиракетної оборони, призначена для захисту європейських членів НАТО від балістичних ракет, у четвер (12 травня 2016 року) була введена в дію під час церемонії в м. Девеселу, Румунія.

 

«Сьогодні важливий день для НАТО і для трансатлантичної безпеки»,  – сказав Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, виступаючи разом з прем’єр-міністром Румунії Дачіаном Чіолосом і заступником міністра оборони США Робертом Уорком. Пан Столтенберг підкреслив, що введення цього об’єкта в дію «забезпечує значне посилення спроможності захистити європейських членів Альянсу від розповсюдження балістичних ракет з-поза меж євроатлантичного регіону».

Перша наземна установка протиракетної оборони такого зразка розроблена для виявлення, відстеження, націлювання і знищення балістичних ракет під час їхнього позаатмосферного польоту. База, яку назвали «Берегова Іджіс», використовує технологію майже ідентичну тій, яку використовують американські військово-морські кораблі на зразок «Іджіс».  

«Загроза для членів альянсу НАТО з боку ракет з-поза меж євроатлантичного регіону реальна»,  –  сказав Генеральний секретар.  – Декілька країн намагаються їх розробити або придбати. Наша програма протиракетної оборони є довгостроковою інвестицією в захист від цієї довгострокової загрози». Він зазначив, що протиракетна оборона НАТО має виключно оборонний характер і не спрямована проти Росії.

Об’єкт в Девеселу є частиною більш широкої системи захисту європейських членів Альянсу від балістичних ракет. До інших компонентів належать радарна установка в Туреччині, чотири американських есмінця з керованими ракетами в Іспанії і штаб у Рамштайні, Німеччина. Данія і Нідерланди модернізують свої фрегати, встановлюючи радіолокаційні установки. У п’ятницю  (13 травня) США також розпочнуть будівництво другої позиції ракет-перехоплювачів наземного базування в Польщі, яка має стати до дії до 2018 року.

Раніше, в четвер, Генеральний секретар Столтенберг зустрівся з Президентом Румунії Клаусом Йоганнісом, з яким обговорив стан безпеки в регіоні і процес підготовки до Варшавського саміту в липні. Пан Столтенберг, разом з румунським міністром оборони  Міхнею Мотоком і міністром закордонних справ Лазарем Команеску, відвідав багатонаціональний штаб НАТО «Південний схід» у Бухаресті.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.