Міністри оборони країн НАТО у вівторок (14 червня 2016 року) домовилися щодо важливих заходів зі зміцнення оборони і засобів стримування Альянсу. «НАТО розгорне на основі ротації чотири підсилених багатонаціональних батальйони в Естонії, Латвії, Литві і Польщі. І я схвалюю обіцянку, яку багато членів Альянсу взяли на себе сьогодні, щодо своєї участі», – сказав Генеральний секретар. Він підкреслив, що це чіткий сигнал про те, що напад на будь-якого члена Альянсу призведе до відповіді усіх членів Альянсу як одного.

Пан Столтенберг підкреслив, що НАТО вже цілком виконала План дій у галузі готовності, ухвалений на Уельському саміті два роки тому. Він зазначив, що сьогодні члени Альянсу роблять наступні кроки. Міністри також домовилися про спеціальні заходи з посилення оборони і стримування в регіоні Чорного моря. «Там ми також будемо розміщувати наше обладнання і запаси», – сказав він.

Генеральний секретар наголосив на тому, що засоби оборони і стримування НАТО представляють широкий спектр, від стійкості і національної оборони до звичайних сил і засобів і ядерних сил також. Сьогодні міністри зібралися на засідання Групи ядерного планування для того, щоб розглянути питання безпеки, захищеності і дієвості Сил ядерного стримування НАТО. Звертаючись до кіберзахисту, міністри домовилися визнати на Варшавському саміті кіберпростір як оперативну сферу. «Ставлення до кіберпростору як до оперативної сфери дозволить нам краще захистити наші місії і операції» , – сказав  пан Столтенберг.

Міністри оборони НАТО також обговорили питання свободи пересування військ НАТО Європою. «Необхідно, щоб наші війська і техніка могли пересуватись без затримки. Для навчань у мирний час, для підкріплення в час кризи, час має вирішальне значення»,  – сказав Генеральний секретар. Він підкреслив, що члени НАТО скоротили бюрократичні процедури і покращили здатність Альянсу швидко розгортати свої сили.

Пан Столтенберг зазначив, що зусилля НАТО з підсилення стримування і оборони залежать від необхідних засобів і ресурсів. Він підкреслив, що після багатьох років постійних скорочень оборонних видатків Альянс знову став на правильний шлях. «У 2015 році ми бачили невелике зростання витрат на оборону серед європейських членів Альянсу і Канади. Наші розрахунки вказують на подальше зростання витрат на оборону в 2016 році», – сказав  він. Генеральний секретар зазначив, що члени Альянсу повинні не втрачати моменту і досягти прогресу на саміті у Варшаві.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.