У понеділок (13 червня 2016 року) Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг ознайомив журналістів з порядком денним засідання міністрів оборони країн НАТО. «Протягом наступних двох днів ми ухвалимо ряд важливих рішень заради зміцнення нашої колективної оборони і посилення нашої співпраці з партнерами», – сказав пан Столтенберг. Він підкреслив, що ці рішення підготують ґрунт для Варшавського саміту в липні.

 

«Ми узгодимо розгортання на основі ротації чотирьох підсилених багатонаціональних батальйонів в країнах Балтії і в Польщі», – зазначив Генеральний секретар. Він підкреслив, що ці батальйони є частиною більш масштабних змін в системі оборони і стримування НАТО, які передбачають збільшення Сил реагування НАТО, нові Передові сили і вісім нових невеликих штабів у східній частині Альянсу. «Усе це разом забезпечить необхідне співвідношення між кращою здатністю до забезпечення підкріплення і посиленою присутністю на передових позиціях», – наголосив він.

НАТО також вдається до заходів із забезпечення військам Альянсу можливості швидше пересуватися Європою, в разі необхідності забезпечення підкріплення чи участі у навчаннях. «Минулого місяця Передові сили провели навчання, які показали, як далеко ми можемо просуватися. Тисяча військовослужбовців і чотириста одиниць військової техніки просунулися від Іспанії до Польщі за чотири дні», – сказав пан Столтенберг. Він зазначив, що НАТО продовжить працювати над поліпшенням свободи пересування військ і техніки Альянсу, тому що у разі виникнення кризи швидкість може мати вирішальне значення.

Генеральний секретар підкреслив, що члени Альянсу повинні більше витрачати на оборону для того, щоб підтримувати ці зміни в системі оборони НАТО. Він зазначив, що після тривалого періоду скорочення видатків на оборону 2015 рік став першим роком коли Альянс відзначив невелике зростання видатків на оборону. «Наші обрахунки на 2016 рік показують подальше зростання», – сказав пан Столтенберг. Реальні річні зміни перебувають на рівні 1,5% , що відповідає збільшенню більш як на три мільярди доларів. При цьому двадцять членів Альянсу планують збільшити цього року видатки на оборону в реальному виразі. «Отже, це справжній прогрес. Після багатьох років руху в неправильному напрямі ми починаємо рухатися в правильному»,  –  зазначив  він.

Цього тижня міністри оборони також обговорюватимуть можливість розширення дій НАТО із забезпечення безпеки поза межами  Альянсу, посилюючи місцеві сили для боротьби проти тероризму. «Ми також розглянемо можливість надання літаків спостереження АВАКС на підтримку Глобальної коаліції з протидії ІДІЛ», – сказав Генеральний секретар. Він зазначив, що міністри подумають над тим, що ще може зробити НАТО в Середземному морі, наприклад, на підтримку операції Європейського союзу «Софія».

У вівторок міністри, разом з Високим представником Могеріні та міністрами з Фінляндії і Швеції, обсудять майбутню співпрацю між НАТО і Європейським союзом. Пан Столтенберг відзначив, що міністри також розглянуть додаткову допомогу Україні і Грузії. «У середу ми зустрічаємося із міністром оборони України на засіданні Комісії Україна – НАТО. Нас непокоїть стан безпеки коли постійно порушується режим припинення вогню на сході України», – зазначив пан Столтенберг.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.