На другий день свого візиту до Польщі (31 травня 2016 року) Генеральний секретар НАТО зустрівся з прем’єр-міністром Беатою Шидло, міністром оборони Антоні Мацеревічем і міністром закордонних справ Вітольдом Ващиковскі для обговорення реакції НАТО на дедалі більш складну ситуацію з безпекою і підготовки до Варшавського саміту.

 

Виступаючи у вівторок  у Варшавському університеті, пан Столтенберг зосередився на порядку денному Варшавського саміту і високо оцінив «надзвичайний прогрес» Польщі з часу вступу до НАТО. «За минулі сімнадцять років Польща розвинулася від нового члена Альянсу до провідного члена Альянсу», – сказав він. 

Пан Столтенберг зазначив, що Варшавський саміт відбуватиметься в критично важливий момент для Альянсу. «В момент, коли наші безпека і цінності зазнають серйозних випробувань. Випробувань як на сході, так і на півдні»,  – зазначив він. На саміті члени НАТО здійснюватимуть подальші кроки для посилення присутності в східній частині Альянсу і забезпечення стабільності поза кордонами НАТО.

Пан Столтенберг сказав, що військові планувальники НАТО висунули пропозиції щодо розміщення кількох батальйонів в низці країн цього регіону. «Ми зараз обговорюємо точну кількість і уточнюємо місця розгортання. І на саміті ці рішення будуть прийняті». Генеральний секретар також чітко зазначив, що все, що робить Альянс, має оборонний, пропорційний характер і відповідає міжнародним зобов’язанням НАТО. Він підкреслив, що «НАТО не шукає конфронтації з Росією» і «члени альянсу НАТО залишаються налаштованими на діалог з Росією і прозорість у військових справах».

Ще однією важливою темою Варшавського саміту буде забезпечення стабільності поза кордонами НАТО. Пан Столтенберг підкреслив: «Ми за багато років операцій зрозуміли, що розбудова місцевого потенціалу і підготовка місцевих збройних сил не менш важливі ніж наша здатність до розгортання бойових підрозділів». НАТО допомагає своїм партнерам на Близькому Сході і у Північній Африці розбудовувати міцніші оборонні інституції, мати більше боєздатних військ і повернути втрачені території.

Генеральний секретар також сказав, що для гарантування потужного стримування і оборони, а також для забезпечення стабільності НАТО потребує достатніх ресурсів. Він похвалив Польщу за те, що вона досягла цільового показника оборонних видатків в обсязі 2% ВВП. «В кожній столиці країни – члена Альянсу, яку я відвідую, я навожу Польщу як приклад того, що це можливо», – сказав він.

На Варшавському саміті Альянс також буде прагнути нового рівня співпраці зі своїми партнерами, особливо з Європейським союзом, з таких питань, як протидія гібридним загрозам, кіберзахист і безпека судноплавства. «Співробітництво між НАТО і Європейським союзом – як показала наша діяльність в Егейському морі – значно посилює безпеку в Європі й навколо неї», – зазначив пан Столтенберг.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.