Науковці, експерти і політики з України, регіону і країн – членів НАТО зібралися 27 травня у Києві на Інформаційному дні – 2016 програми «Наука заради миру і безпеки» (SPS). Цей захід надав можливість поширити відчутні результати практичної співпраці і запровадження проектів SPS в Україні.

 

Інформаційний день SPS, організований спільно з Міністерством освіти і науки України, Національною академією наук України і місією України при НАТО, дозволив учасникам більше дізнатися про роботу програми  SPS, розвинути нові ініціативи практичної співпраці і створити мережі експертів для розв’язання цивільних науково-технічних завдань в галузі безпеки.

У заході взяли участь понад 200 зацікавлених науковців і експертів, які обмінялися своїм досвідом співпраці в рамках програми SPS і обговорили свої проекти, зосереджені в основному на захисті від радіологічної, хімічної, біологічної і ядерної (РХБЯ) зброї та сучасних технологіях в галузі безпеки. Фінансування, підготовка і оснащення, які забезпечує програма SPS, дають користь не лише українським науковцям, а й місцевому населенню. «Інформаційний день SPS посилає потужний сигнал про підтримку України з боку НАТО», – наголосив д-р Максим Стріха, заступник міністра освіти і науки України.

Після жвавого обговорення політичної важливості міжнародної наукової співпраці і діяльності SPS в Україні посол Сорін Дукару, помічник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці, відкрив виставку, на якій були представлені результати плідних досліджень 24 проектів з Україною в рамках SPS. Понад 80 директорів проектів  SPS і молодих науковців представили свої дослідження за допомогою плакатів і роздаткових матеріалів,  були також виставлені зразки, моделі і приклади того, що вони виробили в рамках своїх проектів SPS.

«Важлива не лише кількість проектів SPS, а і їх якість», – прокоментував посол Дукару. «Спільна робота науковців високого рівня в рамках програми SPS дає користь не лише Україні, а й світовій науковій спільноті. Співпраця в рамках SPS створює важливі мережі і синергію, забезпечуючи при цьому конкретні результати. Ця виставка є доказом великих досягнень з широкого кола діяльності».

Наукова співпраця інтенсифікується  

Активна взаємодія НАТО і України почалася ще у 1991 році і з того часу постійно поглиблюється. У відповідь на кризу в Україні і виконуючи політичні настанови, отримані від міністрів закордонних справ країн НАТО в квітні 2014 року, практична співпраця з Україною в науково-технічній галузі ще більше пглиблюється.


Зліва направо: посол Сорін Дукару, д-р Максим Стріха, пан Володимир Горбулін (перший віце-президент Національної академії наук України) і професор Анатолій Загородній (віце-президент Національної академії наук України).

«НАТО, це не лише колективна безпека, а і знання, і досвід, які можуть використовуватися спільно з Україною», – підкреслила д-р Ольга Богомолець, голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я і радник Президента України з гуманітарних питань та щодо програми SPS.

Сьогодні Україна є найбільшим бенефіціаром програми SPS. Із 2014 року 49 заходів було розпочато з Україною в рамках SPS. Серед них 40 багаторічних дослідницьких проектів, сім семінарів з передових досліджень і два передових навчальних курси. Понад 600 іноземних науковців і експертів беруть участь у 35 поточних багаторічних проектах. У рамках цих проектів понад 250 молодих науковців, багато з яких українці, отримали можливість здійснювати дослідження в сфері своїх інтересів разом з колегами з країн – членів НАТО. Більше того, серед цих науковців програма SPS забезпечує фінансовою підтримкою у формі стипендії понад 100 молодих науковців для того, щоб підштовхнути вперед їх академічну кар’єру.

У вересні 2015 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі збиралася на своє щорічне засідання Спільна робоча група з наукового і екологічного співробітництва (СРГНЕС) НАТО – Україна, яка розглянула результати діяльності в рамках SPS в Україні. Українська делегація високого рівня, яку очолював д-р Максим Стріха, розповіла про значний вплив нинішньої кризи безпеки в Україні на наукову інфраструктуру і освітні установи в країні. Щодо цього SPS відіграє важливу роль, залучаючи науковців і експертів з Альянсу і України до істотної практичної співпраці, розвиваючи  мережі і підтримуючи розвиток потенціалу в країні.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.