Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що лідери країн Альянсу, які збираються у Варшаві у п'ятницю і суботу (9липня), ухвалять ключові рішення щодо зміцнення здатності Альянсу до оборони і стримування та забезпечення стабільності поза кордонами НАТО.

  

Після минулого саміту Альянсу у вересні 2014 року в Уельсі НАТО здійснила найбільше підсилення своєї колективної оборони з часів холодної війни. «Ми зробили Альянс більш прудким, сильним і краще підготовленим» , – сказав пан Столтенберг на прес-конференції у штаб-квартирі НАТО в понеділок (4 липня). «Зараз нам потрібно зробити наступні кроки. Тому на нашому саміті у Варшаві ми домовимося про подальше посилення нашої військової присутності у східній частині Альянсу».

Генеральний секретар сказав, що лідери країн Альянсу домовляться про розгортання чотирьох потужних багатонаціональних батальйонів в Естонії, Латвії, Литві і Польщі. Подальшими кроками зі зміцнення стримування і оборони будуть військова присутність на південному сході, залежно від потреби, на основі багатонаціональної бригади в Румунії і кроки з удосконалення кіберзахисту, готовності цивільних служб до надзвичайних ситуацій і здатність оборонятися від ударів балістичних ракет.

Пан Столтенберг також зазначив, що після років скорочення оборонних бюджетів за підрахунками НАТО цього року очікується зростання оборонних видатків європейських членів Альянсу і Канади на три відсотки – або вісім мільярдів доларів США. Генеральний секретар схвалив збільшення оборонних видатків і закликав членів Альянсу не збавляти темпу.

Звертаючись до питання Близького Сходу, Генеральний секретар сказав, що лідери країн Альянсу цього тижня ухвалять розгортання літаків спостереження НАТО АВАКС на підтримку Глобальної коаліції з протидії ІДІЛ. Він також сказав, що очікує від НАТО узгодження  нових зусиль з підготовки і розвитку потенціалу в Іраку і ролі НАТО в центральному Середземномор'ї  на доповнення до операції Європейського союзу «Софія».

Пан Столтенберг сказав, що ведеться підготовка до проведення ще одного засідання Ради НАТО-Росія невдовзі по закінченні Варшавського саміту. «Ми залишаємося відкритими для діалогу з Росію. Рада НАТО-Росія має важливу роль як форум для діалогу і обміну інформацією, задля зниження напруженості і посилення передбачуваності»,  – зазначив Столтенберг. Він підкреслив, що повинні обговорюватися питання прозорості і зменшення ризику.

Генеральний секретар також наголосив на подальшій підтримці Афганістану з боку НАТО, в тому числі продовження місії «Резолют сепорт» («Рішуча підтримка») до 2017 року та фінансування афганських сил до 2020 року. Він також окреслив зусилля НАТО зі зміцнення співробітництва НАТО з Україною, Грузією і Республікою Молдова.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.