28 лідерів НАТО на першому робочому засіданні Варшавського саміту в п'ятницю (8 липня 2016 року) прийняли рішення щодо посилення здатності Альянсу до стримування і оборони. Лідери вирішили відправити більше військ до східної частини Альянсу, оголосили про черговий етап розвитку системи оборони від балістичних ракет і вирішили визнати кіберпростір оперативною сферою. Генеральний секретар Єнс Столтенберг схвалив цей результат, сказавши: «Рішення, які ми ухвалили сьогодні, допоможуть підтримувати безпеку наших країн у дедалі більш небезпечному світі».

 

 Лідери домовилися посилити військову присутність НАТО на сході за рахунок чотирьох батальйонів в Польщі, Естонії, Латвії та Литві на ротаційній основі, починаючи вже з початку наступного року. Генеральний секретар схвалив рішення Канади очолити батальйон у Латвії, Німеччини – у Литві, Великої Британії – в Естонії і США – у Польщі. Він також похвалив інших членів Альянсу за оголошені внески в ці батальйони і подякував країнам, що приймають, за підтримку. Члени Альянсу також домовилися забезпечити присутність передових сил, залежно від необхідності, в східно-європейській частині Альянсу.

Лідери також оголосили про готовність Перших оперативних засобів системи оборони НАТО від балістичних ракет. «Це означає, що американські кораблі, що базуються в Іспанії, радар в Туреччині і перехоплювачі в Румунії вже здатні діяти разом під командуванням і управлінням НАТО», – сказав пан Столтенберг.

Лідери зобов’язалися посилити власні сили і засоби кіберзахисту і визнали кіберпростір новою оперативною сферою. «Це означає кращий захист наших мереж і наших місій та операцій, з особливою увагою до підготовки персоналу і планування в  сфері кібертехнологій» , – зазначив Генеральний секретар.

Лідери також обговорили і підтвердили необхідність витрачати більше, і витрачати краще, на оборону. Генеральний секретар із задоволенням зазначив, що в 2015 році вперше за багато років відбулося невелике зростання оборонних видатків, і що розрахунки на 2016 рік вказують на подальше зростання у 3% або 8 мільярдів доларів США. «У нас усе ще довгий шлях попереду, але я вірю, що вже повернули за ріг», – сказав він.

Генеральний секретар підкреслив, що «НАТО не становить ніякої загрози для жодної країни» і продовжує пошуки конструктивного діалогу з Росією. Назвавши Раду НАТО-Росія «важливим інструментом керування нашими відносинами», пан Столтенберг нагадав, що нове засідання Ради НАТО-Росія відбудеться на рівні послів в Брюсселі 13 липня.

Лідери НАТО сьогодні ввечері будуть обговорювати поточні завдання в галузі безпеки. До них приєднаються колеги із Фінляндії і Швеції та президенти Європейської Ради і Європейської Комісії.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.