Саміт НАТО у Варшаві завершився у суботу (9 липня 2016 року) після двох днів прийняття рішень про зміцнення здатності Альянсу до стримування і оборони та планів щодо забезпечення стабільності по сусідству. Генеральний секретар Єнс Столтенберг подякував польському уряду і мешканцям Варшави за теплий прийом, зазначивши, що НАТО має зобов’язання виконувати свої плани. «НАТО залишається фундаментальним джерелом безпеки для наших народів і стабільності для ширшого світу», – сказав він.

 

У п'ятницю лідери вирішили посилити  військову присутність Альянсу на сході чотирма батальйонами в Польщі, Естонії, Латвії і Литві на ротаційній основі з початку наступного року. Вони також домовилися забезпечити присутність передових сил, в міру необхідності, в південно-східній частині Альянсу. Члени Альянсу також оголосили про готовність Початкових оперативних сил і засобів системи оборони НАТО від балістичних ракет, пообіцяли зміцнити власні можливості кіберзахисту і визнали кіберпростір новою оперативною сферою.

У суботу лідери прийняли рішення про забезпечення стабільності через підтримку партнерів – в тому числі домовилися розпочати підготовку і розбудову потенціалу всередині Іраку. Лідери також вирішили, що літаки спостереження НАТО АВАКС надаватимуть інформацію Глобальній коаліції з протидії ІДІЛ і домовилися розширити військово-морську присутність в Середземномор'ї.

Також у суботу члени Альянсу і партнери, що беруть участь в місії НАТО «Резолют сепорт» («Рішуча підтримка») в Афганістані, зустрілися з Президентом Гані і головою уряду Абдуллою. Вони погодилися продовжити місію «Резолют сепорт» після 2016 року і підтвердили обіцянку фінансувати афганські сили до 2020 року. Останнім засіданням саміту стало засідання Комісії Україна – НАТО, на якому лідери країн Альянсу обговорили стан безпеки з Президентом Порошенком, схвалили плани уряду щодо реформ і ухвалили Пакет комплексної допомоги Україні.

У перебігу саміту Генеральний секретар підписав спільну Декларацію з президентами Європейської ради і Європейської комісії, піднявши партнерство між НАТО і Європейським союзом на безпрецедентно новий рівень. У Декларації окреслені сфери, в яких НАТО і ЄС поглиблять співпрацю – серед них безпека на морі і протидія гібридним загрозам.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.