Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і український Президент Петро Порошенко зустрілися у четвер (20 жовтня 2016 року) для обговорення ситуації безпеки в Україні і можливості продовження підтримки Києва Альянсом. Єнс Столтенберг підкреслив, що криза в Україні залишається «чорною плямою на карті Європи». Він вітав учорашні зусилля лідерів Нормандського формату в Берліні, зокрема план створення нової Дорожньої карти для виконання Мінської угоди.

Президенте Порошенко, дорогий Петре, радий вітати вас у штаб-квартирі НАТО. Чудово знову бачити вас.

Ми нещодавно зустрічалися у Нью-Йорку в зв’язку з Генеральною Асамблеєю ООН у вересні. І зустрічалися на Варшавському саміті в липні.

Я вважаю, що наші часті зустрічі є відображенням дуже тісної співпраці і партнерства між НАТО і Україною. Тому я дуже радий бачити вас знову і я високо ціную цю можливість ще раз обговорити надзвичайно важливі питання у зв’язку із ситуацією в Україні і підтримку, яку НАТО може продовжити надавати Україні.

Криза в Україні продовжує залишатися чорною плямою на карті Європи.

Ми знаємо, що загинули тисячі людей і дуже багато поранені.

Підтримка України з боку НАТО непохитна. Ми і надалі підтримуватимемо територіальну цілісність і суверенітет України.

Ми не визнаємо – і не визнаємо – незаконну анексію Криму Росією.

Нас надзвичайно турбує продовження Росією дій з дестабілізації на сході України.

Вже протягом кількох місяців цілковите виконання мирних домовленостей зупинилося.

Саме тому я схвалюю ваше вчорашнє засідання в «Нормандському форматі» в Берліні. І дякую вам за ознайомлення мене із результатом цього засідання і дискусіями, в яких ви брали участь, в тому числі з планом створення нової Дорожньої карти виконання Мінської угоди.

Надзвичайно важливо виконати Мінську угоду, бо Мінська угода – це єдиний реальний шлях до довготривалого мирного розв’язання кризи на сході України.

Усі сторони повинні повністю виконати Мінську угоду. Україна відповідає за виконання своїх зобов’язань, але Росія має значну відповідальність щодо цього, бо вона продовжує підтримувати сепаратистів.

І ми знаємо, що спостерігачі ОБСЄ мають отримати безпечний доступ до усієї території для того, щоб можна було виконувати угоду, але ми бачимо, що їм в цьому неодноразово перешкоджали.

Ми також бачимо, що погрози спостерігачам і глушіння БПЛА підривають виконання Мінської угоди. Ці дії є неприйнятними, тому що вони є абсолютним порушенням Мінської угоди.

Порушення режиму припинення вогню повинні припинитися і ми не можемо дозволити, щоб ці порушення режиму припинення вогню стали «новою нормою» в Україні.

НАТО і країни – члени НАТО і надалі підтримуватимуть Україну. Ми надаватимемо практичну допомогу і політичну підтримку.

Ми надаватимемо підтримку через наші різноманітні Цільові фонди, допомагаючи вам розбудовувати ваші інститути безпеки. Ми будемо працювати в таких сферах, як, наприклад, кіберзахист і реабілітація поранених бійців. І в інших сферах, надаючи Україні різноманітну практичну допомогу і підтримку.

Україна,  своєю чергою, повинна продовжувати здійснення реформ, боротьбу проти корупції і я вітаю вашу особисту участь у впровадженні реформ в Україні.

Отже, ще раз, мені надзвичайно приємно знову з вами зустрітися. Дозвольте мені також зазначити, що крім ситуації в Україні, ми також обговорили дуже серйозну ситуацію в Сирії.

Тому що в Сирії ми знову бачимо присутність Росії і спостерігаємо за значним нарощуванням російської військової присутності в Сирії.

Я вітаю тимчасове припинення вогню в Алеппо, але цього далеко не достатньо.

Після тижнів завдавання сирійськими і російськими військами повітряних ударів по цивільній інфраструктурі, зокрема по лікарнях, гуманітарна ситуація в Алеппо викликає обурення.

Нам потрібне реальне розв’язання проблеми в Алеппо. Не короткострокове припинення вогню.

А таке, яке припинить жахливу гуманітарну кризу. І таке, яке забезпечить реальне припинення бойових дій.

Тому я приєднуюсь до світового співтовариства і закликаю Росію допомогти припинити кровопролиття в Алеппо. І відіграти конструктивну роль в пошуку розв’язання кризи шляхом переговорів. 

Отже, Петре, знову кажу, що мені завжди надзвичайно приємно вітати вас тут і добре, що ви знову завітали до штаб-квартири НАТО, тож, ласкаво просимо.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.