Національний оборонний університет у Варшаві нещодавно провів спеціальний семінар на допомогу українському департаменту військової освіти з розроблення попередньої «Концепції реформування системи військової освіти в Україні».

П’ятиденний семінар із 3 до 7 листопада був організований в контексті Програми удосконалення української військової освіти (DEEP) з НАТО. Його вів радник НАТО з питань реформи військової освіти генерал-майор у відставці професор Богуслав Пацек. Семінар ґрунтувався на досвіді, отриманому минулого року завдяки заходам в рамках програми DEEP, запропонованим кількома членами Альянсу, в тому числі Чеською Республікою, Німеччиною, Угорщиною, Польщею, Словаччиною, Великою Британією і Сполученими Штатами.

 

DEEP – це спеціально пристосована програма, за допомогою якої Альянс дає країнам-партнерам поради з побудови, розвитку і реформування освітніх установ в галузі безпеки, оборони і військової справи. Два основних напрями допомоги зосереджені на розвитку викладацького складу і програм в таких сферах, як оперативне планування і лідерство; та питання методики викладання, такі як електронне навчання та оцінювання на основі реальних фактів і свідчень.

DEEP для України почала розроблятися у відповідь на запит міністра оборони України в 2012 році, який звернувся до НАТО з проханням допомогти удосконалити систему професійної військової освіти в Україні. Деталі програми були узгоджені в березні 2013 року, а в липні 2013 року розпочалося її впровадження. Це найбільша програма DEEP в історії взаємодії з країнами-партнерами (у 2014 році відбулося 40 заходів, в яких взяли участь понад 30 експертів НАТО і 150 українських викладачів, які працювали з аудиторією з майже двома тисячами осіб).

Після цього семінару представники усіх українських військових навчальних закладів розпочнуть спеціальні «візити тіньових кафедр». Українські викладачі як «тіні» будуть супроводжувати своїх колег з країн Альянсу в аудиторіях, а також під час організаційної і керівної роботи у відповідних закладах. Метою цього є погрузити українських викладачів в різноманітні системи військової освіти НАТО для того, щоб допомогти їм перебудувати власні заклади у себе вдома. Візити розпочнуться з Польщі і Чеської Республіки і продовжаться в інших країнах Альянсу.

У грудні 2014 року, в рамках програми DEEP, група фахівців з НАТО на чолі з Канадою і за підтримки експертів з Чеської Республіки, Литви, Польщі і США розпочне нову форму допомоги сержантському складу. Ця робота доповнить поточну діяльність в рамках програми DEEP в Україні , спрямовану на досягнення оперативної сумісності зі збройними силами Альянсу.

 

Источник: http://www.nato.int/cps/uk/SID-577B94F0-1BE48E68/natohq/news_114926.htm

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.