13 грудня, відбувся круглий стіл «Співпраця Україна-НАТО в 2014-2016 рр.: практичні аспекти, здобутки, перспективи» за участі освітян, громадських активістів Запоріжжя,
місцевих депутатів, організаторів заходу – Сергія Пархоменка, координатора громадської ініціативи «Атлантичний інформнаступ», директора Центру зовнішньополітичних досліджень, радника міністра освіти і науки (2014-2016 рр.), Михайла Колібабчука, автора проекту «NATO-Quest», секретаря депутатської групи міжпарламентських зв’язків між Україною та Естонією та переможця вікторини «NATO-Quest»-2015 Олександра Коробова, в недавньому минулому – студента ЗНУ (цього року, до речі, переможцем вікторини також є студентка Запорізького національного університету Юлія Мансурова, яка зараз перебуває в Брюсселі, в штаб-квартирі НАТО).
Учасники заходу зробили акцент на протидії інформаційній агресії Росії; з цією метою запропонували місцевій раді виділити кошти на створення нових регіональних патріотичних ЗМІ, які будуть доносити до населення області об’єктивну інформацію про європейську та євроатлантичну інтеграцію країни.
Учасники круглого столу дійшли висновку, що вирішити ситуацію з посиленням інформування населення про НАТО, ЄС, поширення державницької позиції в медіа, пропагування національно-патріотичного виховання зможе питоме збільшення українського, зокрема – україномовного контенту на ТБ, в пресі, в інтернеті. Зокрема, завдяки децентралізації з місцевих бюджетів можна взяти більше коштів на створення громадських медіа.
Також необхідно посилити кримінальну відповідальність ЗМІ за умисне перекручення інформації, що може нести загрозу інформаційній безпеці країни.
За словами народного депутата, члена депутатського об’єднання «Наступ» Ігоря Артюшенка, парламентарями робляться і будуть робитися нові кроки в законодавчій сфері для захисту інформпростору держави.
Проректор Запорізького національного університету Геннадій Васильчук в свою чергу оголосив про запуск в університеті проектів, спрямованих на захист українського кіберпростору.
Даний захід проводився за сприяння Центру інформації та документації НАТО в Україні