14 грудня на базі Маріупольського державного університету пройшов круглий стіл на тему: «Співпраця Україна-НАТО в 2014-2016 рр.: практичні аспекти, здобутки, перспективи». Даний захід проводився за сприяння Центру інформації та документації НАТО в Україні на підтримку виконання Річної національної програми співпраці Україна-НАТО на 2016 рік.

 

Круглий стіл провели координатор громадської ініціативи «Атлантичний інформнаступ», директор Центру зовнішньополітичних досліджень, радник міністра освіти і науки України (2014-2016 рр.) Сергій Пархоменко та автор проекту «NATO-Quest» секретар депутатської групи міжпарламентських зв’язків між Україною та Естонією Михайло Колібабчук. Також у заході взяли участь викладачі кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики МДУ та студенти спеціальностей «Міжнародні відносини», «Міжнародна економіка», «Журналістика».

За словами Сергія Пархоменка, саме НАТО з-поміж усіх міжнародних організацій надало найбільшу допомогу Україні. Зокрема, сумарна допомога країн НАТО Україні в часи війни склала близько 1 млрд. доларів.

«Це кошти – на військові та довкола військові потреби Україні. Це і допомога країн НАТО амуніцією, технікою, медикаментами, одягом, це і кошти трастових фондів НАТО, це і допомога з реабілітації та лікування українських військових та членів їх родин за кордоном, це і кошти на реалізацію безпекових проектів українських громадських організацій, це і підтримка таких силових структур, як поліція, СБУ, навчання та перенавчання наших силовиків за стандартами Альянсу західними фахівцями. І, що важливо знати, ці кошти не треба повертати, на відміну від кредитів від МВФ! Це все кошти, що вкладені в розвиток нашого війська», - наголосив експерт.

«Звичайно, про ці факти мало знають пересічні громадяни. Причина – поширення російської пропаганди в ЗМІ сходу України, які перебувають під контролем чиновників та бізнесменів, що підтримували режим Януковича. Основні меседжі цих медіа – інтеграція в НАТО ще більше посилить конфронтацію з Росією, отже, Україні треба повернути так званий «позаблоковий статус». Але цей «статус» якраз і призвів до того, що в 2014 році у нас практично не було армії, та й у фінансовому плані кожному громадянину він обійдеться в 10 разів дорожче, ніж членство в Альянсі», - вважає Михайло Колібабчук.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.