21 грудня в Східноукраїнському національному університеті ім. В.Даля за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні відбулася конференція «Співпраця Україна-НАТО в 2014-2016 рр.: практичні аспекти, здобутки, перспективи».
Студентам університету про співпрацю України з Альянсом розповідали Сергій Пархоменко, директор Центру зовнішньополітичних досліджень, радник міністра освіти і науки (2014-2016 рр.) та Михайло Колібабчук, автора проекту «NATO-Quest», секретар депутатської групи міжпарламентських зв’язків між Україною та Естонією.
В рамках заходу відбулася презентація інтернет-вікторини «NATO-Quest», що викликала жваве обговорення з боку студентства. Також значну увагу було приділено проблемі російсько-української війни, зокрема – її інформаційній складовій.
«Зрозуміло чому на Луганщині й Донеччині існувала істотна підтримка проросійських сил: регіон як знаходився, так і знаходиться в інформаційному вакуумі. Місцевих ЗМІ обмаль, які є – або політично заангажовані,або просто мало професійні й неефективні. Чим далі на схід від Києва чи Харкова – тим помітніший брак інформації не лише про європейський і євроатлантичний курс країни, але й про реальний стан справ в державі взагалі. Очевидно, що саме через суттєві прорахунки в інформаційній політиці держави рівень підтримки курсу на вступ до НАТО на Донбасі є істотно меншим, ніж в сусідніх Харківській і Полтавській областях. Якщо і надалі програватимемо інформаційну складову війни – деокупація Донбасу буде проходити з дуже великими проблемами», - вважають експерти .
За наслідками круглого столу студенти попросили Михайла Колібабчука та Сергія Пархоменка звернутися до народних депутатів з пропозицією внести на розгляд парламенту проект закону, що посилив би відповідальність ЗМІ за надання неправдивої, неперевіреної або перекрученої інформації.