Міністри оборони країн НАТО в четвер, 16 лютого 2017 року, завершили в Брюсселі дводенні переговори, які були зосереджені на адаптації Альянсу до більш складного середовища безпеки.

В середу міністри обговорювали роль НАТО в боротьбі проти тероризму і домовились створити новий регіональний Вузол управління на півдні, на базі Загальновійськового об’єднаного командування НАТО в Неаполі. Цей Вузол буде займатись оцінкою і реагуванням на загрози з Близького Сходу і Північної Африки, взаємодіючи з країнами і організаціями-партнерами.

Міністри також обговорили питання Об'єднаних сил розвідки, спостереження і виявлення НАТО і домовились про розвиток засобів, які мають прийти на заміну літакам НАТО АВАКС після того, як біля 2035 року вони будуть списані. Це допоможе Альянсу долати виклики з півдня і передбачати розвиток криз.

Генеральний секретар Єнс Столтенберг наголосив на тому, що постійна адаптація НАТО вимагає більш справедливого розподілу тягаря між членами Альянсу. Він вказав на те, що після багатьох років скорочень, видатки на оборону європейських членів Альянсу і Канади в 2016 році збільшились в реальному вимірі на 3,8%. «Це означає, що наша оборона отримує майже на 10 мільярдів доларів більше. Це міняє ситуацію, але для нас абсолютно життєво необхідно не втрачати цього моменту», - додав він.

У четвер члени Альянсу узгодили наступні кроки з модернізації командної структури НАТО і обговорили хід розгортання нових сил стримування в Естонії, Латвії, Литві і Польщі. Генеральний секретар підкреслив, що це помірні оборонні сили, сказавши: «Наша мета полягає в запобіганні конфлікту, а не в його провокуванні». Члени Альянсу також здійснили кроки з посилення присутності НАТО в цьому регіоні, проводячи більше військово-морських тренувань, навчань і удосконаливши вивчення обстановки.

Учасники  засідання Комісії НАТО-Грузія на рівні міністрів високо оцінили військові реформи в Грузії. Пан Столтенберг вказав на те, що Грузія добре просувається вперед, і НАТО буду продовжувати надавати їй допомогу на шляху до членства в Альянсі.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.