Вдруге після 2014 року Військовий комітет НАТО відвідав Грузію. Під час дводенної подорожі 2 і 3 березня військові представники в НАТО зустрілись із групою впровадження Істотного пакета НАТО-Грузія (SNGP) і заслухали звіт про перебіг його впровадження, відвідали Спільний навчально-атестаційний центр НАТО-Грузія (JTEC) і подивились тренування грузинських військових перед розгортанням. Військовий комітет і його голова генерал Петр Павел також відвідали лінію адміністративного розмежування (ABL).

Демонструючи невпинну підтримку і високу оцінку близького партнера НАТО, Військовий комітет НАТО здійснив свій другий візит до Грузії. Головна мета візиту полягала в обговоренні процесу поточних військових реформ, особливо щодо Істотного пакета НАТО-Грузія (SNGP) і його впровадження. Цей Пакет спрямований на посилення спроможності Грузії завдяки конкретній підтримці, порадам і допомозі з розбудови оборонного потенціалу. SNG зараз складається із 15 проектів, над якими працюють 42 міжнародних експерти із 26 країн-членів і партнерів НАТО. Він покриває такі сфери стратегічного і оперативного планування, як протиповітряна оборона, безпека на морі, спеціальні операції, а також нещодавно додані протидія мобільності і управління кризами.

Генерал Петр Павел, голова Військового комітету НАТО, і пан Леван Ізорія, міністр оборони Грузії, провели прес-конференцію, на якій обговорили результати своєї зустрічі і спільного засідання з Військовим комітетом НАТО. Генерал Павел похвалив Грузію за те, що вона «цінний партнер НАТО і сильний і надійний учасник міжнародної безпеки. Я також хочу наголосити на професіоналізмі і мужності ваших солдатів».

Військовий комітет НАТО також скористався можливістю відвідати Спільний тренувально-атестаційний центр НАТО-Грузія (JTEC), який є ключовим елементом SNGP. У центрі проводиться бойова підготовка і відпрацьовується оперативна сумісність грузинських військових з військовими країн-членів і партнерів НАТО. Військовий комітет мав нагоду спостерігати за тренуванням грузинських солдатів перед розгортанням для участі в місії НАТО «Резолют сепорт» («Рішуча підтримка»). Грузія є найбільшим серед країн – нечленів НАТО учасником місії з допомоги, порад і тренування. Цей факт був визнаний Військовим комітетом під час візиту. Перебуваючи в JTEC, генерал Петр Павел і 28 військових представників віддали данину пам'яті героям, які загинули під час виконання міжнародних місій і миротворчих операцій.

Під час спеціального засідання Військового комітету з Грузією військові представники отримали від своїх грузинських колег комплексні брифінги з регіональної безпеки, зокрема в Причорномор’ї, а також щодо військових реформ і оптимізації Збройних сил Грузії. Учасники засідання також обговорили шляхи поглиблення практичного співробітництва між військовими. У своєму вступному слові генерал Павел  зазначив, що «НАТО вважає Грузію надзвичайно надійним військовим партнером і наша співпраця характеризується відкритим і відвертим діалогом. Ми закликаємо наших грузинських колег не знижувати високий рівень практичної співпраці, необхідний для збереження наших прекрасних відносин».

Після цього генерал Павел і Військовий комітет НАТО поклали вінок до Меморіалу полеглого грузинського воїна, віддавши данину пам'яті тим грузинським солдатам, які своїм життям заплатили за наші спільні мир і безпеку.

У п’ятницю, по обіді, 28 військових представників у НАТО були супроводжені до Лінії адміністративного розмежування (ABL), де їх ознайомили з поточною ситуацією. Раніше, цього ж дня, генерал Павел повторив, що «НАТО підтримує територіальну цілісність і суверенітет Грузії в межах її кордонів, визнаних на міжнародному рівні, і продовжує закликати Росію відмінити своє визнання регіонів Південної Осетії і Абхазії та вивести свої війська з території Грузії».

Доки Військовий комітет відвідував Грузинський національний військовий коледж, генерал Павел провів низку зустрічей з офіційними представниками Грузії, зокрема з президентом Георгієм Маргвелашвілі, прем’єр-міністром Георгієм Квіріскашвілі, міністром оборони Леваном Ізорія і начальником Генштабу бригадним генералом Володимиром Чачібая.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.