Сьогодні, у понеділок 13 березня 2017 року, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оприлюднив свій Щорічний звіт. У ньому йдеться про те, як протягом 2016 року Альянс «вжив подальших кроків з метою гарантування безпеки майже мільярда своїх громадян».

У Звіті висвітлюється те, яким чином НАТО адаптується до нових умов середовища безпеки шляхом зміцнення колективної оборони і поширення стабільності за межі своїх кордонів.

Нині здійснюється розгортання чотирьох багатонаціональних бойових груп на території Естонії, Латвії, Литви і Польщі, до складу яких принаймні сімнадцять держав – членів Альянсу нададуть війська. 

Підсилюючи заходи стримування на східному фланзі Альянсу, НАТО водночас запроваджувала політичний діалог з Росією: протягом минулого року відбулося три засідання Ради НАТО – Росія.

Генеральний секретар висвітлив додаткові зусилля НАТО, спрямовані на поширення стабільності, зокрема шляхом забезпечення підготовки місцевих збройних сил в Афганістані і Іраку у галузі боротьби з тероризмом. НАТО також відрядила навчальні групи, зокрема, до Йорданії, Марокко і Тунісу.

Літаки системи раннього виявлення і управління (літаки АВАКС) НАТО забезпечують підтримку Всесвітньої коаліції проти ІДІЛ. До того ж у рамках НАТО було створено нове Управління розвідки, що має сприяти поліпшенню розуміння загроз, які стоять перед Альянсом.

Пан Столтенберг також пояснив зміну тенденції стосовно оборонних видатків. У 2016 році двадцять три країни Альянсу збільшили оборонні видатки у реальному вираженні на 3,8 %, тобто майже на десять мільярдів доларів.

Генеральний секретар визнав, що у 2016 році лише п’ять держав – членів Альянсу витратили принаймні 2% національного ВВП на потреби оборони. Він сказав: «Ця мета є цілком досяжною для усіх членів Альянсу. Усі вони погодилися з цим зобов’язанням на найвищому рівні, і це може стати реальністю».

Пан Столтенберг зауважив, що сукупно європейські держави – члени Альянсу не витрачали 2% ВВП на оборону з 2000 року. Він привітав, той факт, що цього року Румунія планує досягти видатків на оборону на рівні 2% ВВП, а Латвія і Литва розраховують зробити це у 2018 році.

Генеральний секретар закликав членів Альянсу подвоїти зусилля у галузі оборонних видатків і наголосив, що це питання буде у центрі уваги під час прийдешнього засідання лідерів НАТО.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.