Так як Монголія стала глобальним партнером НАТО менше, ніж два роки тому, Програма НАТО «Наука заради миру і безпеки» підтримала ряд проектів у галузі науки та інновацій. Захід щодо перегляду цієї співпраці та пошуку нових шляхів подальшого розвитку відносин відбувся в Улан-Баторі, столиці Монголії, 27 листопада.
Загальні цілі
Перший з проектів, під назвою «ІТ-підтримка Академії наук Монголії», був покликаний зміцнити потенціал Академії в області кіберзахисту. Проект стартував у 2012 році. Це була перша спроба спільної роботи Альянсу з країною в рамках Програми. Агентство зв'язку та інформатизації НАТО співпрацювало з Академією для забезпечення виконання проекту. Проект став важливою новою сторінкою у відносинах і платформою для стратегічного діалогу та практичного співробітництва з вирішення загальних проблем.
«Ця співпраця є важливим кроком для розвитку потенціалу Академії наук з метою захисту власних ІТ-мереж, а також сприятиме розвитку потенціалу інших монгольських державних установ у майбутньому», - зазначив д-р професор Батболд Енхтувшін, президент Академії наук Монголії.
Делегати також розглянули проект з підтримки створення гео-бази даних для відновлення колишніх військових об'єктів. Це стало початком відновлення деградованих земель. Словацьке агентство з навколишнього середовища та Інститут геоекології, що входить до складу Академії наук Монголії, виконують цей проект, який вже майже після двох років досяг дуже вражаючих проміжних результатів. Проект триватиме ще протягом двох років.
Глобальний партнер
Монголія також бере участь в одному з проектів даної Програми під назвою: «Глобальне сприйняття НАТО – погляд з Азіатсько-Тихоокеанського регіону». Монгольський Інститут стратегічних досліджень, спільно з вченими з Австралії, Естонії, Японії, Республіки Корея та Нової Зеландії, буде аналізувати образ та сприйняття НАТО як глобального гравця в галузі безпеки в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Д-р Мунхтур, співробітник Інституту, підкреслив, що проект досить добре узгоджується з зовнішньою політикою Монголії і є доповненням до тих зусиль, які мають забезпечити більш активну роль країни в регіоні.
Старший радник Управління нових викликів безпеці НАТО пан Майкл Гаул сказав: «Успіх цих проектів і перспективи щодо посилення співпраці з Монголією в рамках цієї Програми, разом з діяльністю в інших областях, обумовлюють наше безперервне поглиблення та розширення партнерства з Монголією».
Цей захід був організований Міністерством закордонних справ Монголії та Академією наук і за підтримки Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки».
Пізніше Віце-міністр оборони Монголії пан Авірмед Батур підкреслив своє прагнення і надалі будувати успішне співробітництво та поліпшити ІТ-інфраструктуру Міністерства оборони та збройних сил Монголії за допомогою посилення співпраці в рамках Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки».