Генеральний секретар Йенс Столтенберг зустрівся з прем'єр-міністром Норвегії Ерною Сольберг в середу 21 січня 2015 року на переговорах в НАТО щодо викликів безпеці, з якими стикається Альянс, в тому числі щодо агресивних дій Росії по відношенню до України, нестабільності на Близькому Сході і в Північній Африці, а також терористичних загроз.Генеральний секретар Столтенберг і прем'єр-міністр Сольберг обговорили проблеми на сході від Альянсу. «Ми стурбовані серйозною ескалацією бойових дій на сході України», – сказав пан Столтенберг. «Протягом кількох місяців ми бачили присутність російських військ у Східній Україні. Ми також бачимо значне збільшення кількості російської важкої техніки в Східній Україні. Це не сприяє мирному врегулюванню конфлікту. Тому ми закликаємо Росію припинити підтримку сепаратистських сил, дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань і виконувати мінські угоди».

Генеральний секретар і прем'єр-міністр Сольберг також розглянули загрози на півдні Альянсу, в тому числі насильство в Іраку і Сирії та нестабільність у Північній Африці. Генеральний секретар зазначив, що «тероризм як і раніше є дуже серйозною загрозою для союзників НАТО», наголошуючи на нещодавніх нападах в Парижі. Він підкреслив, що НАТО відіграє свою роль у боротьбі з тероризмом, як завдяки своїй діяльності, так і за допомогою зміцнення обміну інформацією та розвитку технологій для виявлення вибухових пристроїв.

Лідери також обговорили заяву, зроблену на самміті в Уельсі у вересні минулого року, про збільшення інвестування в оборону і більш ефективні витрати. Генеральний секретар привітав рішення Норвегії щодо збільшення своїх військових витрат в 2015 році, назвавши його позитивним кроком у досягненні стандартів НАТО відносно 2% ВВП.

Пан Столтенберг подякував Норвегії за участь в операції НАТО в Афганістані, а також за її внесок у колективну оборону НАТО через розгортання сухопутних військ в Прибалтиці, участь у повітряному контролі, а також шляхом формування нових спільних сил дуже високого ступеня готовності. Норвегія – це «сильний і рішучий союзник», – зазначив Генеральний секретар.

Первая в Украине социальная сеть о НАТО

Проект НАТО-КВЕСТ это первая в Украине социальная сеть для молодежи с проеворопейскими взглядами, с интегрированной системой квестов о НАТО, с начислением баллов и призовой системой для наиболее активных участников.

Присоединяйтесь к нам прямо сейчас.

Войти в клуб

Последние новости

Показать все

НАТО КВЕСТ

Главное о Нашем проекте, или почему Вам стоит обратить на него внимание, учавствовать в нем. Начинать строить свои команды, участвовать в социальной сети, и побеждать!

Социальная сеть

НАТО КВЕСТ это социальная сеть, для активной молодежи. Присоединяйтесь к нам, приводите своих друзей, учавствуйте в акциях, и выигрывайте удивительные призы

Станьте ГЕНЕРАЛОМ

Победители каждого сезона которые дослужились до звания ГЕНЕРАЛ получат главный приз ПОЕЗДКУ в ШТАБ КВАРТИРУ НАТО в Брюсселе!

КВЕСТ НАТОКВЕСТ

Прохаодите квест о НАТО в течении 100 дней, собирайте команду друзей. Зарабатывайте новые звания и побеждайте в проекте

 • 18

  Регионов Украины

  На данный момент презентация проекта НАТО КВЕСТ прошла в ВУЗ-ах 18 регионов Украины.

 • 3000

  Участников

  Количество активных участников проекта на данный момент. (Количество участников постоянно растет)

 • 3

  Года активной работы

  Проект НАТО Квест развивается уже более 3-х лет.

 • 6

  Победителей

  За время работы проекта победители 2-х сезонов проекта НАТО-КВЕСТ посетили в штаб квартиру НАТО в Брюсселе.