Генеральний директор Міжнародного військового штабу НАТО (IMS) генерал-лейтенант Ганс-Вернер Вірманн (DGIMS) і генеральний директор Військового штабу Європейського союзу генерал-лейтенант Еса Пулккінен (EUMS) цього року спільно головували 19 травня 2020 року на першому дворічному засіданні НАТО – ЄС. Через обов’язкові заходи профілактики COVID-19 це засідання було організоване в унікальний спосіб – за допомогою захищеної відеоконференції зі скороченою кількістю учасників і з дотриманням вимог соціального дистанціювання.

Підполковник Пьотр Вахна – заступник командира 4-го полку хімзахисту польських сухопутних військ, який базується в Бродніці, у центрально-північній Польщі. Цей полк вважається елітним в сфері захисту від хімічної зброї.

Військовослужбовці зі складу посиленої передової бойової групи НАТО в Литві тренуються разом з британськими і іспанськими пілотами з місії Альянсу з патрулювання повітряного простору Балтії. Це навчання, яке розпочалось в понеділок, 11 травня 2020 року, і завершується цього тижня, надало можливість удосконалити знання авіаторами процедур і їхні навички безпосередньої бойової повітряної підтримки.

Я схвалюю прийняте політичними лідерами Афганістану рішення розв’язати свої суперечки і спільними зусиллями сформувати інклюзивний уряд.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у суботу, 16 травня 2020 року, на прохання Прем’єр-міністра Лівії Файєза аль-Сарраджа, провів з ним телефонну розмову, під час якої обговорив ситуацію в Лівії.

Агентство НАТО з комунікацій і інформації (NCI) шукає серед стартапів, винахідників і новаторів ідеї щодо нових технологій з обробки радіолокаційних даних, які забезпечили б Альянс більш чіткою картиною того, що відбувається в нашому небі.

Сьогодні, 15 травня 2020 року, Нідерланди доставили ще один вантаж захисного обладнання і медичних матеріалів з Пекіна, Китай, до Подгориці,Чорногорія, на підтримку зусиль Альянсу з протидії глобальній пандемії COVID-19, у відповідь на прохання Чорногорії про допомогу, передане через Євроатлантичний центр НАТО з координації реагування на катастрофи, головний механізм НАТО з реагування на катастрофи.

Управління з координації гуманітарних питань ООН (УКГП ООН) оприлюднило глобальне звернення, пов’язане з поточною глобальною відповіддю на пандемію COVID-19, у якому просить надати відповідні військові і цивільні оборонні ресурси для термінового перевезення предметів необхідної гуманітарної і медичної допомоги.

5травня EADRCC отримав від Управління координації гуманітарних питань ООН (УКГП ООН) прохання про допомогу з авіаперевезення терміново потрібних гуманітарних і / або медичних вантажів / пацієнтів.

Найбільші щорічні навчання з мінної протидії, під назвою «Оупен спірит», завершились в четвер, 14 травня 2020 року. Балтійське море досі приховує вибухові пристрої часів Другої світової війни і протягом двотижневих навчань мінні тральники НАТО допомогли виявити і знешкодити 32 старі міни, зробивши Балтійське море безпечнішим. У навчаннях взяли участь десять кораблів з п’яти країн Альянсу: Естонії, Німеччини, Латвії, Нідерландів і Норвегії.