Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сьогодні, у четвер, 14 лютого 2019 року, підсумував важливі дискусії, що відбувались протягом двох днів між міністрами оборони країн Альянсу в Брюсселі. Міністри обговорювали питання контролю над озброєннями, поточні операції і місії, розподіл тягаря і питання європейської оборони. Генеральний секретар сказав, що Альянс «перебуває у гарній формі» наближаючись до своєї 70-ї річниці, яка відзначатиметься у Вашингтоні в квітні.

Сьогодні, 13 лютого 2019 року, міністри оборони країн – членів НАТО збираються розпочати дводенне обговорення нагальних питань безпеки, в тому числі порушення Росією Договору про ядерні сили середньої дальності. Міністри обговорюватимуть питання зміцнення сил стримування і оборони Альянсу і місії НАТО в Афганістані, Косові, Іраку і на морі. Розподіл тягаря і співпраця між НАТО і ЄС також включені до пріоритетів порядку денного.

Міністри оборони країн Альянсу в середу, 13 лютого 2019 року, в штаб-квартирі НАТО обговорили наслідки порушення Росією Договору про ядерні сили середньої дальності. Генеральний секретар Єнс Столтенберг сказав після зустрічі, що російська ракетна система SSC-8 становить значну небезпеку для Альянсу. Пан Столтенберг наголосив на тому, що Росія усе ще має шестимісячне вікно для того, щоб повернутись до виконання Договору ЯССД і вона повинна скористатись цією можливістю.

У середу,13 лютого 2019 року, міністри оборони Хорватії, Угорщини, Словаччини і Словенії, на полях засідання міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі, підписали Лист про наміри створити Регіональне компонентне командування Сил спеціальних операцій (R-SOCC). Країна-партнер – Австрія – підпише цей Лист негайно по завершенні засідання міністрів оборони НАТО. Це робить цю ініціативу ще одним прикладом тісної співпраці між союзниками по НАТО і їх партнерами.

Кіберзахисники з усіх кінців Альянсу отримали нову спільноту, в якій вони можуть обмінюватись інформацією, ділитись передовим досвідом і працювати разом в зашифрованому середовищі із захищеними засобами відео, голосового, чатового і інформаційного забезпечення. Спільнота розпочала своє функціонування сьогодні, 12 лютого 2019 року, під егідою Агентства НАТО зі зв’язку та інформації (NCIA).

Науковці з Франції, Ізраїлю, Словаччини, Південної Кореї, Іспанії, Туреччини, України і США отримали престижний приз програми «Наука заради миру і безпеки» (SPS) 2018 року за відмінну співпрацю над багаторічними науковими проектами НАТО в галузях кіберзахисту, радіологічного, хімічного, біологічного і ядерного (РХБЯ) захисту і передових технологій.

Міністри оборони країн НАТО зберуться в Брюсселі на цьому тижні у критично важливий для трансатлантичної безпеки час. Під час прес-конференції у вівторок, 12 лютого, напередодні дводенного засідання, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оголосив про важливі дискусії, що стосуватимуться Договору про ядерні сили середньої дальності (ЯССД), стану сил і засобів стримування і оборони НАТО, місій та операцій НАТО та європейської оборонної співпраці.

Головний маршал авіації сер Стюарт Піч, голова Військового комітету НАТО, 11 лютого головував на першому засіданні Військового комітету НАТО в постійному складі (MCPS) за присутності представника Скоп’є як спостерігача.

Я радий оголосити, що члени Альянсу домовились про те, що наступне засідання глав держав і урядів НАТО відбудеться у Лондоні в грудні 2019 року.

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі в середу, 6 лютого 2019 року, постійні представники 29 членів Альянсу при НАТО підписали Протокол про вступ майбутньої Республіки Північна Македонія. Церемонія підписання відбулась за присутності міністра закордонних справ Ніколи Дімітрова.