Під час візиту до Відня, 29 – 30 серпня, заступниця Генерального секретаря НАТО Роуз Готтемеллер підтвердила важливе значення, яке НАТО надає тісним відносинам з ключовими організаціями-партнерами, такими як Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) і Європейський союз (ЄС).

Латвійське Міністерство оборони, демонструючи військову прозорість, із 25 до 28 серпня 2018 року приймало білоруських експертів з контролю над озброєннями. Експерти спостерігали за навчаннями «Намейс – 2018» з метою верифікації, що кількість залученого особового складу і техніки відповідає правилам, визначеним у Віденському документі Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Із 23 до 24 серпня 2018 року заступник голови Військового комітету НАТО генерал-лейтенант Стівен Шепро перебував у Італії, де він відвідав Загальновійськове командування ОЗС НАТО в Неаполі, Стратегічний вузол НАТО напрямку «Південь», і Сили наземного спостереження альянсу НАТО на авіабазі Сігонелла.

Транспортні засоби і обладнання для найбільших за останні роки військових навчань прибули цього тижня з Італії до Норвегії. Це перша партія обладнання для навчань, які відбудуться наприкінці жовтня – початку листопада.

Сьогодні, 22 серпня 2018 року, Агентство НАТО із забезпечення і закупівель (NSPA) отримало першу партію високоточних керованих боєприпасів (PGM), придбаних в рамках проекту НАТО за участю 11 країн Альянсу і однієї країни-партнера. PGM, вироблені у Сполучених Штатах, будуть доставлені кінцевим споживачам – Бельгії і Данії – найближчим часом. Ця перша закупівля коштує майже 20 мільйонів доларів США.

Військово-морські сили зі складу Постійної морської групи 1 у вівторок, 21 серпня 2018 року, провели в Балтійському морі навчання з проходження з ескадрою японських Морських сил самооборони. Кораблі НАТО рухались поряд з навчальним кораблем «Кашима» і есмінцем «Макінамі» і виконували вправи. Японія – найдавніший партнер НАТО серед неєвропейських держав, і ми працюємо разом над рядом питань, від безпеки в Афганістані до нерозповсюдження ядерної зброї, морської і кібербезпеки.

Міністерство національної оборони Канади в середу, 22 серпня 2018 року, оголосило про те, що генерал-майора Дені Фортіна відібрано на посаду керівника нової місії НАТО в Іраку. Започаткована на Брюссельському саміті в липні, ця місія є продовженням діяльності НАТО з підготовки іракських сил, які протидіють відродженню ІДІЛ та інших терористичних груп. До очолюваної НАТО небойової місії увійдуть сотні інструкторів, вона також передбачає організацію військових шкіл з метою підвищення професіоналізму іракських військ.

З вересня бельгійські ВПС очолять місію НАТО з патрулювання повітряного простору над Балтикою за підтримки ВПС Німеччини. Бельгійський контингент винищувачів Ф-16 базуватиметься в Шяуляї, Литва, а німецькі «Єврофайтери Тайфун» здійснюватимуть польоти з Емарі, Етонія. Країни – члени НАТО по черзі оберігають безпеку повітряного простору над Балтикою з часу вступу до Альянсу Естонії, Латвії і Литви в 2004 році.

Одна з військово-морських груп НАТО у п’ятницю, 10 серпня 2018 року, відвідує Трондхейм, звідки вона розпочне пошук морських мін часів Другої світової війни. Ця операція зробить води цього регіону безпечнішими для рибальства і судноплавства.

У 2018 році відзначається 60-та річниця програми НАТО «Наука заради миру і безпеки»(SPS), яка завоювала дуже серйозну репутацію в сфері підтримки наукових проектів і співпраці між науковцями з країн НАТО, забезпечуючи максимальну окупність інвестицій в наукові дослідження і зміцнення трансатлантичного зв’язку.