Команда з НАТО бере участь в одних з найскладніших кібернавчань у світі

апр 08 2019

Команда з майже 40 фахівців з кібербезпеки на чолі з Агентством зв’язку і інформації НАТО цього тижня, із 9 до 12 квітня 2019 року, змагатиметься на навчаннях «Локт Шилдз – 2019», найбільших у світі польових кібернавчаннях.

Команду НАТО, яка виграла змагання 2018 року, цього разу підсилять десять волонтерів з шести країн – членів Альянсу: Болгарії, Хорватії, Норвегії, Румунії, Словенії і Туреччини.

У навчаннях «Локт Шилдз – 2019» візьме участь понад одна тисяча фахівців з кіберзахисту і керівників служб з різних країн. Цей захід, організований Спільним центром передового досвіду з кіберзахисту НАТО в Естонії, ґрунтуватиметься  на ігровому підході, який дозволяє учасникам брати на себе ролі у вигаданій команді з реагування. Їх завдання полягає в оцінюванні ситуації, підтримці сервісів і захисті мереж, які стали жертвами кібератак.

За сценарієм навчань, вигадана країна Берилія зазнає узгоджених кібератак на її цивільну інфраструктуру під час проведення в країні виборів. Робота команди НАТО полягає в обмеженні шкоди і захисті мереж від подальших атак. Навчання відбуваються в лабораторних умовах.

Такі кібернавчання як «Локт Шилдз» надають цінні можливості експертам з різних країн і з НАТО відпрацьовувати захист своїх систем і важливої інфраструктури ІТ від потужних кібератак. Таке тренування також сприяє розумінню і співпраці між цивільними і військовими експертами і керівниками, залученими до реагування на кіберзагрози.