Генеральний секретар НАТО високо оцінив великий внесок Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі в євроатлантичну оборону і безпеку

мая 03 2019

«Протягом семи десятиріч НАТО захищає спосіб життя і цінності, які покладено в її основу: свободу, демократію і верховенство права. Це робить посаду SACEUR однією з найскладніших – і найважливіших – військових посад у світі», – сказав Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сьогодні під час церемонії зміни командувача на посаді Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі (SACEUR) в штабі Верховного командування ОЗС НАТО в Європі (SHAPE), в м. Монс, Бельгія.

Генерал Тод Д. Волтерс (ВПС США) змінив генерала Кертіса Скапаротті (сухопутні сили США) на посаді і став 19-м SACEUR.

«Ті, хто мав посаду «SACEUR», очолювали наш Альянс за часів холодної війни, стримуючи Радянський Союз. Вони зупинили жорстокі війни на Балканах, допомагали розгромити Аль-Каїду в Афганістані і поширювати свободу і демократію серед країн Європи», – сказав пан Столтенберг. Говорячи про генерала Скапаротті, Єнс Столтенберг зазначив: «Ваше лідерство і бачення відіграли вирішальну роль у зміцненні нашого Альянсу. Під вашим командуванням ми здійснили найбільше підкріплення нашої колективної оборони за життя покоління, ми розгорнули чотири багатонаціональних бойових групи в східній частині нашого Альянсу, і ми підвищили боєготовність наших збройних сил. Ви допомагали створити Вузол НАТО для Півдня, що покращило наше розуміння і підходи до викликів на Близькому Сході і у Північній Африці».

«А зараз настав час передати естафетну паличку лідера генералові Волтерсу», – сказав пан Столтенберг. «Як SACEUR ви перебираєте на себе командування усіма збройними силами нашого Альянсу заради безпеки і захисту усіх 29 країн-членів нашого альянсу НАТО, відповідаючи на нинішні виклики та на нові загрози, що з’являються. Я знаю, що ви продемонструєте такий же самий високий рівень, який, як відомо, ви демонструєте протягом усієї своєї кар’єри», – зазначив він.