Генеральний секретар НАТО закликав до припинення бойових дій у Лівії

мая 13 2019

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в понеділок, 13 травня 2019 року, зустрівся в штаб-квартирі НАТО зі спеціальним представником Генерального секретаря ООН у справах Лівії Гассаном Саламе’, з яким обговорив стан безпеки в Лівії.

Генеральний секретар висловив глибоке занепокоєння Альянсу з приводу ситуації в Лівії і підкреслив, що він і надалі закликатиме усі сторони до припинення бойових дій і повернення до політичного процесу, до якого закликає ООН. Генеральний секретар також наголосив на тому, що нинішній конфлікт посилює страждання народу Лівії і загрожує життю мирних мешканців. Він чітко вказав на те, що військового розв’язання ситуації в Лівії не існує.  

НАТО повною мірою підтримує діяльність ООН в Лівії, і Генеральний секретар подякував спеціальному представникові за його роботу  як посередника зі встановлення перемир’я і пошуку політичного розв’язання кризи. НАТО і надалі вимагатиме від усіх сторін в Лівії і усіх членів міжнародного співтовариства підтримки процесу, провідником якого є ООН.

Генеральний секретар підкреслив, що НАТО готова допомагати Лівії у розбудові дієвих інституцій безпеки, в тому числі сучасного Міністерства оборони і ефективних служб безпеки під цивільним контролем з боку уряду. Це можна буде зробити на прохання лівійського уряду і лише тоді, коли стан безпеки це дозволить.

Під час свого візиту пан Саламе’ також виступив з брифінгом перед членами Північноатлантичної ради. Усі члени Альянсу підтвердили, що військового розв’язання поточної кризи в Лівії не існує. Вони також підтвердили свою цілковиту підтримку зусиль, які ООН докладає в цій країні.