Держави-члени НАТО і партнери обговорюють кризу в Україні

март 12 2015

Посли НАТО і двадцять два партнери зустрілися в Раді євроатлантичного партнерства в середу 11 березня 2015 року для обміну думками щодо поточної ситуації в Україні. Під головуванням Генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга, засідання було скликане на прохання України.

Зустріч, на якій був присутній посол Росії в НАТО, відбулася майже через рік після незаконної анексії Криму Росією, яку союзники НАТО не визнають.

Країни Ради євроатлантичного партнерства (РЄАП) висловили глибоке занепокоєння з приводу триваючого конфлікту в Східній Україні, закликаючи Росію вивести свої війська і припинити підтримку сепаратистів. Всі члени РЄАП домовилися, що повна реалізація Мінської угоди залишається єдиним шляхом до мирного врегулювання конфлікту. Генеральний секретар Столтенберг підкреслив, що угода про припинення вогню залишається крихкою і її порушення триває. Він сказав, що всі сторони повинні дотримуватися Мінської угоди, у тому числі Росія, чия підтримка сепаратистів ще більше підігріває конфлікт. В якості першого кроку, він закликав до «відведення важких озброєнь від лінії зіткнення, яке має бути прозорим і контрольованим», з повним доступом спостерігачів ОБСЄ.

Союзники та інші учасники РЄАП також засудили незаконне і нелегітимне приєднання до Росії Криму і закликали Москву змінити курс.

Генеральний секретар НАТО заявив, що «стабільність усього євроатлантичного регіону була підірвана, оскільки важливими є національний суверенітет і мирне вирішення конфліктів, цінності, які всі члени РЄАП зобов'язалися підтримувати». Пан Столтенберг підкреслив, що основний документ Ради євроатлантичного партнерства містить спільне зобов'язання сприяти розвитку миру і стабільності в євроатлантичному регіоні. Він закликав усіх членів РЄАП поважати ці фундаментальні принципи.