ВМС НАТО перевіряють свою боєготовність в Балтійському морі

июнь 07 2019

Майже 8600 американських і європейських військовослужбовців із 18 країн беруть участь в щорічних військово-морських навчаннях БАЛТОПС, які починаються в неділю, 9 червня, в німецькому порту Кіль на Балтиці. У 47-х навчаннях БАЛТОПС, які триватимуть до 21 червня включно, беруть участь морські, повітряні і наземні сили у складі до 50 кораблів і підводних човнів і 40 літаків. Тренування передбачає пошук і ліквідацію морських мін і підводних човнів, застосування засобів ППО і висадку морського десанту, а також відбиття атаки ворожих кораблів.

«Балтійське море має надзвичайне стратегічне значення для Альянсу, на його узбережжі розташовані шість країн – членів НАТО», –  сказала речниця НАТО Оана Лунгеску. –  БАЛТОПС проводяться вже 47-й рік і вони ні на кого не спрямовані – але безперечно, стан безпеки в цьому регіоні значно погіршився після незаконної анексії Криму Росією». Вона зазначила: «БАЛТОПС перевіряють, наскільки добре наші війська працюють разом і демонструють, що НАТО може захиститись від будь-якого супротивника».

БАЛТОПС – це найбільша серія навчань в Балтійському морі. У них беруть участь підрозділи з Бельгії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Іспанії, Швеції, Туреччини, Великої Британії і США. Росія раніше брала участь в цих навчаннях, але після незаконної анексії нею Криму в 2014 році і продовження дій з дестабілізації на сході України її припинили запрошувати до участі.

Цього року навчаннями БАЛТОПС керує командування 2-го флоту США в Норфолку, Вірджинія. Це перший великий захід цього командування в Європі. Командування 20-го флоту було відновлене минулого року у відповідь на зростання військово-морської активності Росії в Атлантиці. Віце-адмірал Ендрю Люїс буде керувати навчаннями з борту командного корабля ВМС США «Маунт Вітні». БАЛТОПС також належать до  перших великих тренувань, очолюваних Великою Британією Об’єднаних експедиційних сил – тритисячного контингенту, набраного з представників низки країн-членів і партнерів НАТО. 

У рамках навчань підрозділи морської піхоти здійснюватимуть висадку в кількох місцях регіону Балтійського моря. Центр повітряних операцій НАТО в Уедемі буде управляти повітряними операціями. Літаки працюватимуть разом з ВМС, забезпечуючи захист з повітря, спостереження і прикриття операцій з висадки морського десанту. По завершенні цих навчань більшість кораблів підуть до Кіля для участі у військово-морському параді «Кілервохен».