Генеральний секретар обговорює проблеми безпеки з головним військовим командуванням НАТО

март 12 2015

Генеральний секретар Йенс Столтенберг обговорив проблеми безпеки з Верховним головнокомандувачем Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генералом Філіпом Бредлавом і взяв участь у конференції високопоставлених воєначальників під час візиту до Стратегічного командування ОЗС НАТО в Європі в середу 11 березня 2015 року. Він подякував командирам за чудову роботу союзних військ в умовах дуже складної і невизначеної обстановки. «Щодня вони гарантують безпеку для наших народів», сказав він.

 

Генеральний секретар зазначив, що агресивні дії Росії проти України підірвали після закінчення холодної війни порядок безпеки в Європі. Він підкреслив, що угода про припинення вогню в Східній Україні залишається найкращою основою для мирного врегулювання конфлікту. Пан Столтенберг додав, що угода про припинення вогню діє, але залишається нестійкою. «Ми бачили відведення важкого озброєння, однак пункт призначення залишається незрозумілим», сказав він. Генеральний секретар закликав усі сторони забезпечити спостерігачам ОБСЄ «надання інформації, свободи пересування і гарантії безпеки, які вони вимагають», щоб вони змогли засвідчити повне виконання Мінської угоди.

У відповідь на виклики на сході і півдні НАТО забезпечує зміцнення колективної оборони з моменту закінчення холодної війни, сказав пан Столтенберг. «Ми збільшуємо Сили реагування НАТО від 13 000 до 30 000 військових» і «створюємо новий 5000 загін швидкого реагування, деякі підрозділи якого зможуть розпочати дії протягом 48 годин». Він також додав, що НАТО створює шість центрів командування і контролю в країнах Балтії та трьох інших східних союзниках, з метою координації підготовки та навчань і полегшення швидкого підкріплення.

Генеральний секретар заявив, що Альянс «продовжить цей курс», згадавши про прибуття кораблів НАТО в Чорне море, розгортання флоту США в Балтійському регіоні для навчання, а також майбутнє тренування восени, що, як очікується, буде найбільшим для Альянсу за багато років – за участі більш ніж 25 000 військовослужбовців. «Ці заходи є оборонними та у відповідності з нашими міжнародними зобов'язаннями», сказав пан Столтенберг, додавши: «Ці штаби і наш Верховний Головнокомандувач в Європі генерал Бредлав відіграють ключову роль у цих зусиллях».