Чотири члени Альянсу приєднались до багатонаціональних проектів з боєприпасів для повітряного і наземного використання

июнь 26 2019

У середу, 26 червня 2019 року, до двох поточних багатонаціональних ініціатив в галузі боєприпасів – Основних боєприпасів для наземних дій і Високоточних керованих боєприпасів «повітря-поверхня» – приєднались ще по два учасники до кожної. Це свідчить про подальше розширення двох успішних проектів, спрямованих на спрощення і здешевлення придбання і збереження боєприпасів.

Хорватія і Велика Британія приєднались до проекту Основних боєприпасів для наземних дій (LBDM), який досі складався із 16 членів Альянсу1 і трьох країн-партнерів 2. За ініціативою LBDM створюється мережа співробітництва задля спільного придбання і поводження з боєприпасами наземного типу. Крім зниження вартості придбання за рахунок спільного попиту, цей проект також спрямований на покращання здатності учасників ділитись між собою своїми індивідуальними запасами боєприпасів. У січні цього року – лише за шість місяців після підписання першого Меморандуму про розуміння – Данія, Франція і Нідерланди вже отримали перші партії протитанкових озброєнь, закуплених в рамках LBDM. Це стало підтвердженням здатності цієї системи швидко давати відчутні результати на багатонаціональному рівні.

До ініціативи щодо Високоточних керованих боєприпасів «повітря-поверхня» (A2G-PGM), яка стала першим помітним проектом багатонаціонального співробітництва в галузі боєприпасів, і охоплює 11 країн Альянсу 3 і одну країну-партнера 4, приєднались Італія і Словаччина. Поряд зі збільшенням кількості учасників це також розширює масштаб ініціативи, яка тепер поширюється на всі керовані боєприпаси повітряного базування. У рамках цієї багатонаціональної ініціативи учасники вже отримали перші поставки боєприпасів у серпні 2018 року зі зниженням вартості придбання однієї одиниці на 15 – 20 відсотків порівняно з попередніми прогнозами. Так само, в березні цього року проект продемонстрував здатність значно скоротити час на передачу боєприпасів між учасниками з місяців до лічених днів завдяки запровадженню нового процесу усунення технічних і юридичних перешкод.  

Заступниця Генерального секретаря Роуз Готтемеллер похвалила обидві ініціативи, лідером яких є Бельгія, за «забезпечення ефективної структури придбання боєприпасів і надання їх учасникам, а також і Альянсу загалом, переваг у вигляді поліпшення оперативної сумісності і зниження вартості».

  1. Бельгія, Данія, Естонія, Німеччина, Франція, Італія, Латвія, Литва, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія і Іспанія.
  2. Австрія, Фінляндія, Північна Македонія.
  3. Бельгія, Чеська Республіка, Данія, Греція, Угорщина, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Іспанія, Велика Британія.
  4. Фінляндія.