У Херсоні відсвяткували День Литви

март 12 2015

11 березня в Херсоні пройшли святкування, присвячені 25-річчю відновлення державності Литовської Республіки. У заходах брали участь перші особи області та міста. Найбільш цікаві події відбувалися в Херсонському національному технічному університеті та Обласній бібліотеці ім. Гончара, де до урочистостей приєдналися мер міста Херсона Володимир Миколаєнко, заступник голови Херсонської ОДА Валентина Сичова, Почесний консул Литовської Республіки в Херсонській області Віктор Попов, заступник Посла Литовської Республіки в Україні Йонас Даніляускас, Комерційний аташе посольства Литовської Республіки в Україні Рімантас Шегжда, президент «Українсько-словацького центру партнерства» Михайло Колібабчук, генерал-майор Станіслав Слободяник та інші.

За словами організатора урочистостей Віктора Попова, Литва є головним союзником України в ситуації, коли Росія веде війну на Донбасі.

«Литва - наш друг і головний історичний союзник. Ми вдячні литовському народові за їх солідарність і підтримку в цей нелегкий час. Литовці дають нам зрозуміти, що ця війна не тільки Росії з Україною, а й Росії з Литвою і всім демократичним світом. Але і вони, і ми, українці, аніскільки не сумніваємося в перемозі», - підкреслив Почесний консул.

Важливою темою під час зустрічей у ХНТУ була тематика підтримки інтеграції України в НАТО з боку Литви. Посольство цієї країни з нинішнього року є контактним посольством НАТО в Україні, що може позитивно вплинути на євроатлантичну інтеграцію нашої держави.

«Ми допоможемо Україні експертною роботою в рамках інтеграції в НАТО, поділимося нашим досвідом на цьому шляху. Литва вже активно допомагає в плані політичної підтримки - щоб в НАТО був консенсус з приводу членства України в Альянсі в перспективі», - повідомив Повноважний міністр Посольства Литовської Республіки в Україні Йонас Даніляускас.

Відносно теми НАТО, в ХНТУ і в бібліотеці також пройшли презентації інтерактивної вікторини «НАТО-квест», яка реалізовується за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

За словами автора проекту «НАТО-квест» Михайла Колібабчука, розробники квесту оновили сайт, спростили процедуру реєстрації, почали активно просувати його в соціальних мережах, що дозволило на даному етапі зареєструватися у вікторині більше 500 учасникам. Троє переможців квесту будуть відправлені в поїздку до штаб-квартири НАТО в Брюссель. Крім головних призів, учасники отримають інші цінні призи, такі як мобільні телефони, планшети, футболки та кепки з символікою проекту, флешки та інші цікаві та корисні подарунки. Слід зазначити, що 10 активних учасників з Херсонської області отримають путівки на літній відпочинок на Чорному морі, які виділив Почесний консул Литовської республіки в Херсонській області Віктор Попов.