НАТО відзначає 10-ту річницю флоту військово-транспортних літаків

июнь 28 2019

У четвер, 27 червня 2019 року, НАТО відзначала 10-ту річницю здійснення першого вильоту транспортних літаків «Глоубмастер» зі складу військово-повітряного флоту Альянсу, що стало важливим кроком на шляху розвитку здатності країн – членів Альянсу переправляти особовий склад і техніку в усьому світі.

У рамках програми Стратегічних сил військово-транспортної авіації НАТО (SAC) десять країн Альянсу (Болгарія, Естонія, Угорщина, Литва, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Словенія і США) і дві країни-партнера (Фінляндія і Швеція) зібрали разом ресурси для придбання і спільного використання флоту з трьох важких транспортних літаків «Глоубмастер».

Потреба у повітряних перевезеннях постійно зростає із  участю членів Альянсу в операціях в усьому світі. За минулі десять років літаки SAC здійснили понад 2500 місій і перевезли більше 79 тисяч тонн вантажу і до 130 тисяч пасажирів. Ці польоти здійснювались на підтримку операцій НАТО в Афганістані, Косові і Лівії, а також надання гуманітарної допомоги Гаїті і Пакистану. 

«Глоубмастер»  –  це   важкий транспортний літак, здатний доставляти 77 тисяч кілограмів вантажу на відстань понад 4450 кілометрів. Багатонаціональна ескадрилья «Глоубмастерів» базується на авіабазі Папа в Угорщині, до 130 кілометрів на захід від Будапешта.