Генеральний секретар НАТО приєднався до Президента Франції і європейських лідерів під час військового параду на честь Дня взяття Бастилії

июль 14 2019

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг приєднався в Парижі до Президента Еммануеля Макрона та інших європейських лідерів на святкуванні національного свята Франції і параду на честь Дня взяття Бастилії в неділю, 14 липня 2019 року.

Під гаслом «Діємо разом» військові з восьми країн – членів НАТО – Бельгії, Данії, Естонії, Німеччини, Нідерландів, Португалії, Іспанії і Великої Британії – взяли участь в параді поряд зі своїми французькими колегами, а також представниками близького партнера – Фінляндії. Були залучені також представники франко-німецької бригади – важливого елементу сил високої бойової готовності НАТО. Цього року в параді взяли участь майже 4300 військовослужбовців, 200 одиниць техніки, 70 літаків, 40 гелікоптерів і 200 коней. 

На параді також були присутні інші лідери – прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель; Президент Естонії Керсті Кальюлайд; канцлер Німеччини Ангела Меркель; прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте; Президент Португалії Марсело Ребело де Соуза; і Президент Фінляндії Саулі Ніїністо, а також президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер. Були також присутні міністр оборони Данії Тріне Брамсен, міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес і британський міністр Кабінету міністрів Девід Лідінгтон.

Після параду Генеральний секретар Столтенберг приєднався до Президента Макрона та інших високих гостей на робочому обіді в Єлисейському палаці. Обговорювались питання європейської оборонної співпраці, в тому числі в рамках НАТО, Європейського союзу і у багатонаціональному форматі. 

Франція щороку відзначає своє національне свято – "Fête nationale" – 14 липня в пам'ять штурму фортеці «Бастилія» в 1789 році, який став переломним моментом Французької революції.