Генеральний секретар: Великобританія є вірним союзником НАТО

март 14 2015

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг прийняв участь у панахиді в соборі Святого Павла в Лондоні в п'ятницю 13 березня 2015 року, яку також відвідала Її Величність Королева Єлизавета II, на честь увічнення пам’яті жертв та вшанування внеску британських військових і цивільних осіб, які допомогли зробити Афганістан більш стабільною країною. Зустрівшись з прем'єр-міністром Девідом Кемероном на Даунінг-стріт 10, Генеральний секретар сказав: «Я щиро вдячний за вашу багаторічну участь у нашій місії в Афганістані», і подякував Великобританії за її вклад в Альянс в цілому.

Пан Столтенберг заявив, що НАТО стикається з новими викликами як на сході, так і на півдні, «агресивна Росія порушує міжнародне право і дестабілізує Східну Україну, насильство і безлади поширюються по всьому Близькому Сходу та Північній Африці». Він підкреслив, що відповіддю на ці виклики є міцний Альянс. Називаючи Великобританію «вірним союзником», Генеральний секретар сказав: «Ми високо цінуємо лідерство, яке Великобританія проявляє в Альянсі, і ми розраховуємо на це лідерство і в майбутньому».

Він подякував Великобританії за її вагомий внесок в операції НАТО, що зміцнили колективну оборону в східній частині Альянсу, і пропозицію стати основою для нових сил швидкого реагування. Він також високо оцінив Великобританію за те, що вона продовжує інвестувати в основні резерви і залишається серед тих союзників, які відповідають стандартам НАТО щодо витрат 2% ВВП на оборону.

Генеральний секретар також зустрівся з міністром оборони Майклом Фаллоном для огляду прогресу у здійсненні важливих рішень, прийнятих на самміті в Уельсі у вересні минулого року.