НАТО та Молдова обговорюють шляхи зміцнення партнерства

март 17 2015

Генеральний секретар Йенс Столтенберг вітав прем'єр-міністра Молдови Кирила Габуріча в НАТО в понеділок 16 березня 2015 року, який прибув для переговорів щодо зміцнення партнерських відносин між Альянсом та Кишиневом. Називаючи Молдову «цінним партнером НАТО», Генеральний секретар підкреслив, що «всі союзники НАТО підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність Республіки Молдова, і поважають її конституційний нейтралітет».

Під час зустрічі прем'єр-міністр та Генеральний секретар зробили наступний крок на шляху до створення Ініціативи щодо підвищення оборонного потенціалу Молдови. «Ця Ініціатива допоможе вашій країні модернізувати сфери оборони і безпеки», сказав пан Столтенберг. Він також зазначив, що Молдова погодилася на «вражаючий» Індивідуальний план дій партнерства з Альянсом, а НАТО як і раніше «буде підтримати Молдову в усіх областях реформ, які вона обрала».

«Ми вважаємо, що розвиток нашої співпраці буде корисним як для Молдови, так і для НАТО», сказав Генеральний секретар, додавши, що «в рамках співпраці з НАТО, Молдова може зробити її збройні сили більш професійними, і забезпечити більший вклад у мир».

Пан Столтенберг також подякував прем'єр-міністру за внесок Молдови в місію НАТО в Косово. «Все, що ви робите, показує, що Молдова є справжнім прихильником миру, стабільності і співпраці в євроатлантичному регіоні», сказав він.