Генеральний секретар відзначив 75-ту річницю операції «Маркет гарден»

сен 21 2019

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у суботу, 21 вересня 2019 року, поблизу Арнема в Нідерландах, узяв участь в церемонії, присвяченій 75-й річниці операції «Маркет гарден» – операції союзників з визволення Нідерландів в часи Другої світової війни.

Пан Столтенберг приєднався до сотень високопоставлених осіб, серед яких її Королівська Високість принцеса Нідерландів Беатрікс, його Королівська Високість принц Уельський і міністр оборони Голландії Анк Бійлевельд, віддаючи шану учасникам цієї операції в 1944 році.

Виступаючи після церемонії, Генеральний секретар сказав: «Ми стоїмо разом, згадуючи усіх, хто віддав своє життя під час Другої світової війни, і віддаючи шану усім, хто служив в ті часи. Ми ніколи не повинні сприймати мир як даність». Він зазначив: «Я пишаюсь тим, що очолюю організацію, яка допомагає зберігати мир і процвітання в Європі вже сім десятків років. Сьогодні країни, які колись були ворогами, працюють разом, пліч-о-пліч, як союзники в НАТО».

Були покладені вінки, витримана хвилина мовчання, а потім 1000 парашутистів з країн Альянсу здійснили стрибок над Меморіалом на знак поваги до тих, хто допомагав визволити Європу. Генеральний секретар також зустрівся з ветеранами, які брали участь в цій місії, підкресливши, що «вшанування операції «Маркет гарден» є потужним нагадуванням про те, що непорушний зв'язок між Європою і Північною Америкою залишається гарантією миру». В операції «Маркет гарден», одній з найбільших повітряно-десантних операцій в історії, взяли участь майже 35 тисяч десантників союзників.