Комісія НАТО-Грузія зібралась на засідання в грузинському місті Батумі

окт 03 2019

Під час візиту до причорноморського міста Батумі в четвер, 3 жовтня 2019 року, заступниця Генерального секретаря НАТО Роуз Готтемеллер зустрілась з грузинським прем’єр-міністром Гіоргієм Гахарія і подякувала йому за прийняття Північноатлантичної ради.

Північноатлантична рада відправилась до Грузії з дводенним візитом, який передбачає і засідання Комісії НАТО-Грузія.

Під час засідання пані Готтемеллер сказала, що НАТО високо оцінює внесок Грузії в євроатлантичну безпеку, і що Грузія є «одним із найближчих оперативних партнерів НАТО». Вона зазначила, що візит Північноатлантичної ради став «нагодою відсвяткувати п’яту річницю «Істотного пакета НАТО-Грузія»  –  наріжного каменю нашої підтримки реформування сектора безпеки і оборони Грузії та підготовки Грузії до членства в НАТО».

Виступаючи після засідання Комісії НАТО-Грузія в Батумі, пані Готтемеллер сказала, що «Істотний пакет НАТО-Грузія» зміцнює обороноздатність Грузії, в тому числі і за допомогою Об’єднаного навчально-атестаційного центру, Школи розбудови оборонних інституцій і спільних навчань. «Сьогодні ми домовились оновити і удосконалити пакет»,   –  сказала вона. – Члени Альянсу пообіцяли надати більше ресурсів». Пані Готтемеллер похвалила Грузію за зміцнення оборонних інституцій, модернізацію збройних сил і очевидний прогрес в сфері оборонних видатків. «Ми закликаємо вас не звертати з цього шляху і продовжувати необхідні реформи не лише в оборонній сфері. Не менш важливо зміцнювати верховенство права і втілювати в життя реформу судочинства. Ми і надалі співпрацюватимемо з вами над здійсненням реформ, які наближають Грузію до НАТО», –  сказала вона. Пані Готтемеллер зазначила, що на Брюссельському саміті в липні 2018 року лідери країн Альянсу «знову підтвердили, що НАТО  прийме Грузію як члена Альянсу» і що двері НАТО залишаються відкритими. «Сьогодні члени Альянсу повідомляють про цілковиту підтримку суверенітету, безпеки і територіальної цілісності Грузії. Ми закликаємо Росію припинити своє визнання Абхазії і Південної Осетії і вивести свої війська з цих грузинських регіонів. Нас також непокоїть нарощування російської військової сили в Чорноморському регіоні. Саме тому ми поглиблюємо співробітництво між ВМС Грузії і НАТО», –  наголосила вона.

Пані Готтемеллер також виступила з промовою перед студентами Батумського державного університету імені Руставелі. У своєму виступі заступниця Генерального секретаря сказала, що партнерство Грузії з НАТО містить усі політичні і практичні інструменти, які потрібні для членства, коли будуть досягнуті належні умови.

«Грузія повинна продовжувати необхідні реформи для того, щоб коли члени альянсу НАТО будуть готові до наступного кроку в політичному процесі, Грузія також була до цього готова», – зазначила вона.