Система аварійного управління нового покоління пройшла випробування у Чорногорії

окт 04 2019

Нова система координації реагування на надзвичайні ситуації успішно пройшла випробування під час навчань у Чорногорії, які завершились з від’їздом учасників у п’ятницю, 4 жовтня 2019 року. Чотириденний захід відбувся в рамках багаторічного проекту за програмою НАТО «Наука заради миру і безпеки».

«Система аварійного управління нового покоління» НАТО, або NICS, забезпечує тих, хто першими приходять на допомогу, необхідною інформацією про обстановку. Це програмне забезпечення, яке ґрунтується  на Інтернеті і сприяє співпраці на усіх рівнях підготовки, планування, реагування і відновлення у разі природних та інших катастроф.

За навчальним сценарієм лісові пожежі створили загрозу для населення Чорногорії. Маючи недостатню кількість своїх пожежників і рятувальників, Чорногорія звернулась по міжнародну допомогу. Боснія і Герцеговина, Північна Македонія і Хорватія запропонували допомогу і усі групи реагування координували свої дії за допомогою нової цифрової системи NICS. У навчаннях загалом взяли участь 250 фахівців і рятувальників.

«Ця система допоможе тим, хто приймає рішення, робити це в надзвичайних ситуаціях більш зважено», – сказав Мевлюдин Нуходжич, міністр внутрішніх справ Чорногорії. Він зазначив, що головна мета навчань полягає у перевірці нових технологій і обміні оперативними даними через NIC. Платформа NICS, яка розробляється із 2016 року, упішно удосконалила обмін інформацією, а рятувальники отримують миттєвий доступ до інформації в реальному часі за допомогою різних пристроїв.