Генеральний секретар обговорив питання зміцнення НАТО з президентом Макроном

нояб 28 2019

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в четвер, 28 листопада 2019 року, зустрівся в Парижі з Президентом Франції Еммануелєм Макроном для обговорення стратегічних питань зміцнення Альянсу. «Ми провели гарне і щире обговорення широкого кола питань щодо того, як нам продовжувати зміцнювати і модернізувати альянс НАТО», – сказав Генеральний секретар.

Генеральний секретар високо оцінив видатні якості французьких військ, їхні найсучасніші сили і засоби і політичну волю Франції розгортати їх. Франція надіслала свої війська до складу бойової групи НАТО в Естонії і регулярно підтримує місію НАТО з патрулювання повітряного простору над Балтикою. Генеральний секретар також підкреслив важливу роль, яку Франція відіграє у боротьбі проти тероризму, розгорнувши тисячі своїх військових у Сахелі і Леванті. Він висловив свої найглибші співчуття з приводу загибелі французьких солдатів у Малі.

Генеральний секретар і Президент Макрон погодились з важливістю існування багатосторонніх інституцій в нестабільні часи. Пан Столтенберг наголосив на тому, що НАТО є єдиною платформою, на якій Європа і Північна Америка можуть вирішувати стратегічні питання разом, зокрема боротьбу проти тероризму, більш зухвалу поведінку Росії і піднесення Китаю.

Генеральний секретар схвалив збільшення Францією оборонних видатків і підтримку зусиль Європейського союзу в галузі оборони. Він відзначив, що якщо це робити правильно, ці зусилля можуть зміцнити європейську основу НАТО. «Проте Європейський союз не може захистити Європу; європейська єдність не може замінити трансатлантичну єдність», –  сказав він.  «Сильна НАТО і сильний Європейський союз є двома сторонами однієї медалі», – зазначив пан Столтенберг. 

Генеральний секретар і Президент Макрон погодились з необхідністю подальшого посилення політичної ролі НАТО, а члени Альянсу будуть обговорювати продовження адаптації НАТО на зустрічі лідерів НАТО в Лондоні наступного тижня.